П’ятниця, 18 Жовтня

Часто господині, займаючись приготуванням котлет, нарікають на те, що виходить продукт тонким, сухим та щільним. Можливо, проблема криється у самому м’ясі. Не все підходить для фаршу. Однак є способи отримання навіть із «скромного» м’яса відмінного фаршу і, як наслідок, чудових котлет (соковитих, високих, пишних).

Точніше, це не способи, а інгредієнти. Їх лише три, але саме вони зроблять те, про що сказано трохи вище.

Сало

Разом із м’ясом у м’ясорубці пропустимо шматочок сала. Воно підвищить жирність м’яса, а котлети зробить ніжними. Крім того, сало забезпечить фаршу більшу клейкість, а це допоможе набагато краще формувати вироби. У результаті наші котлети виходять більш пишними, ніжними і не щільними.

Цибуля з картоплею чи манка

Картопля надасть котлетам пишності та ніжності. Так, жирним м’ясо не стане, але соковитим, мабуть, можна буде назвати. Це саме стосується цибулі. Однак остання має бути пасерований в олії, не сира. Масляниста смажена цибуля забезпечить велику соковитість котлетам та покращить смак.

Щодо картоплі, то в сирому вигляді пропустимо через м’ясорубку. Але не більше ніж 10-15 відсотків від маси фаршу. Після замішування фарш бажано поставити на 1 годину в холодильник – щоб став більш в’язким.

Ще один варіант – манка. Найчастіше її використовують для рибних чи курячих котлет, але й для м’ясних пригодиться – надасть їм пишноти. А щоб зберегти м’ясний сік, потрібно додавати манку сухою.

Скільки саме додавати – залежить від м’яса. Але не менше пари чайних ложок на 500-700 г м’яса. Потім фарш з манкою поставимо в холодильник – щоб остання розбухла від соку і з’єдналася з м’ясом.

Холодна вода

Крижану воду додаємо у фарш для того, щоб при смаженні отримати пару. Остання його розпушить і не дасть пересушитись, а ще підніме боки котлет.

Також можна додати у фарш трохи коньяку, який, випаровуючись, підніме котлети, забезпечивши їм пишність та соковитість.

Exit mobile version