Ось кілька важливих моментів, які слід враховувати при варінні креветок.
Розморожування обов’язкове
Заморожені креветки слід попередньо розморожувати. Якщо ви відразу кинете їх у окріп із морозилки, вони зваряться нерівномірно.
Є два способи правильного розморожування.
- Варіант 1. Розморожуйте на полиці у холодильнику, а потім дайте їм дійти кімнатної температури.
- Варіант 2. Залийте креветки прохолодною водою.
Варіть лише свіжоморожені креветки
Вареноморожені креветки вже готові до вживання. Вони зварені у морській воді на борту рибальського судна. Підігрів та ошпарювання гарячим розсолом допоможуть надати їм пряний аромат.
Чистити чи не чистити
Смачніше та ароматніше виходять креветки, зварені неочищеними. Голови і панцирі роблять бульйон більш насиченим, а шар хітину захищає ніжне м’ясо від надлишку солі.
Не переварюйте
Важливо не переварити креветки, щоб зберегти їх ніжність та соковитість. Маленьким креветкам вистачає хвилини, середнім 1-2, а великим 2-3 хвилини в залежності від розміру. Час варіння рахується з моменту вкидання креветок, а не з моменту закипання води.
Охолодження та зупинка процесу
Щоб зупинити процес варіння, викладіть зварені креветки на кригу.
Деякі гурмани їдять свіжоморожені креветки сирими, розморозивши та ошпаривши розсолом, щоб насолодитися їх неповторним смаком. Для посилення смаку бажане варіння у морській воді, а за її відсутності – у звичайній, з додаванням морської солі,
Для очищених креветок кладуть 1 столову ложку на 1 літр, для неочищених – 1,5, а об’єм води беруть удвічі більше, ніж морепродуктів.
Надати більше смаку та аромату допоможуть спеції: кріп, гвоздика, запашний перець, коріандр, лавр, часник, імбир чи спеціальні приправи для морепродуктів – все залежить від індивідуальних смакових уподобань.
Невеликої кислинки легко досягти, додавши до розсолу половинку лимона або пару ложок томатної пасти.