Субота, 23 Листопада

Приправа – простий і дешевий спосіб зробити будь-яку страву цікавішою. Ми не вмовляємо вас повністю відмовитися від добавок, що підкреслюють смак їжі, але перевірте, чи не надто ви ризикуєте, користуючись цими приправами щодня.

Сіль

Сіль нешкідлива, поки ви не зловживаєте, а інакше вона перетворюється на «білу смерть». З нею під ручку йдуть з ердечно-судинні захворювання, діабет, атеросклероз. Щонайменше, на що можна розраховувати — надмірна нервова збудливість. Норма вживання солі здається досить високою: на одну людину на день припадає чайна ложка без гірки. Але варто врахувати, що у багатьох магазинних та ресторанних стравах сіль – частина рецепту. Отже, нам потрібно сильно економити, якщо ми не хочемо переборщити.

М’ята

М’ята – правильний супутник десертів і коктейлів, а також незмінний інгредієнт всіх засобів, що освіжають дихання. Вона абсолютно нешкідлива, якщо тільки у вас немає проблем зі слизовою оболонкою шлунка або спадкової схильності до гастритів.

Глутамат натрію

Загадковий підсилювач смаку, який можна зустріти і в булочках, і сирі. Насправді це лише похідна японської водорості, яка відповідає за п’ятий смак, умамі. Занадто багато глутамату натрію — і на вас чекають алергії, тахікардія, пітливість, запаморочення.

Кориця

Справжня кориця не тільки несе з собою дух Різдва; вона ще й стимулює імунітет та уповільнює поширення ракових клітин. На жаль, для дешевизни корицю замінюють китайським коричником, який не тільки не корисний, а й містить токсини, небезпечні для печінки.

Гострі перці

Чилі, хабанеро, халапеньо – вогняні перці прикрашають гарячі страви, коктейлі та шоколад. Не поспішайте виключати їх з раціону: там є і вітамін С, але є і капсацаїн – речовина, яку додають у отруйні гази. Як бойові гази палять слизову оболонку зовні, так самі перці палять її зсередини. Якщо у вас є хоч якісь проблеми із травною системою, обмежте споживання перцю.

Лакриця

До пандемії любителі лакриці забивали нею валізи у коротких поїздках до Фінляндії; шведи вважають, що ці ласощі належать їм. Деякі терпіти не можуть ці цукерки, деякі обожнюють, але байдужих немає. Характерний солодкувато-солоний трав’яний смак змушує руку тягтися до пакета з цукерками знову і знову, але з цим потрібно бути обережнішим. Лакриця підвищує тиск, «упускає» калій та тестостерон. Тож ніякого романтичного вечора після вечері з лакрицею не вийде.

Оцет

Його використовують у маринадах, подають у компанії з соєвим соусом та оливковою олією в ресторанах, його додають у воду при варінні яєць пашот. Деякі оригінали навіть рекомендують оцет як інгредієнт у дієтах – не повторюйте цю помилку, наслідки можуть бути просто жахливими: не дарма аристократки в старі часи пили оцет, щоб набути «цікавої» блідості. Це поки що гіпотеза, але вчені припускають, що оцет може руйнувати червоні кров’яні тільця і ​​викликати лейкемію.

Соєвий соус

У давнину його робили за складним рецептом із соєвих бобів та смажених зерен рису. Зараз рецепт теж складний – і загадковий. Виробники популярного соусу в гонитві за низькою ціною, втратили з уваги якість продукту. Багато хто вважає, що соєві соуси часто містять канцерогени, але цьому поки що немає підтверджень.

Базилік

Базилік пахне весною. Ця пряність чудово підкреслює витончений смак будь-якої кухні, зимових страв та салатів. Він стимулює травлення та відлякує комах (у вигляді олії). На жаль, вчені вважають, що надмірне споживання базиліку може викликати рак печінки – це підтверджують експерименти на мишах.

Розмарин

Розмарин називають протираковим та протигрибковим засобом; він прикрашає м’ясні страви, бутерброди та коктейлі. Але якщо у вас є алергія на аспірин, утримайтеся від цієї трави, адже вона містить саліцилову кислоту. Крім того, існує повір’я, що розмарин може спровокувати викидень.

Exit mobile version