Субота, 23 Листопада

Деякі страви можуть впливати на організм так, що у нас практично відразу знову з’явиться апетит. Після сніданку, обіду чи вечері вам здається, що ви ситі, але вже через деякий час знову хочеться їсти. Причини ілюзії насичення дуже прості. Існують продукти, які посилюють вироблення шлункового соку, а також підвищують рівень глюкози. Ці фактори сильно впливають на роботу шлунка, який сигналізує про бажання повторити їжу через короткий час. До того ж постійний апетит викликає їжа зі зниженою жирністю. Саме тому під час дієти ми завжди голодні.

Щоб знати причину підвищеного апетиту в обличчя, ми склали список продуктів, після яких вам захочеться з’їсти щось ще.

Яблука

Вони є одним із найкращих дієтичних фруктів, але в той же час несуть справжню небезпеку. Справа в тому, що яблука виробляють шлунковий сік, а отже, і пробуджують апетит. Особливо це стосується зелених плодів та інших кислих продуктів, таких як лимон, апельсин, квашена капуста. Вони дратують слизову, таким чином посилюючи вироблення шлункового соку.

Яєчні білки

У них практично відсутні калорії та жир, тому цей продукт рекомендують приймати під час дієти. Деякі відмовляються від жовтка, в якому присутні поживні речовини та вітаміни, хоча саме він надає ситості. Найкращий варіант – їсти яйце повністю, а не лише білки.

Алкогольні напої

alcoholic drinks on wooden table in glasses, mugs and shots with barrel in background

Напад голоду можуть спричинити три порції будь-якого виду алкогольних напоїв. Вони посилюють вироблення шлункового соку, подразнюючи слизову оболонку шлунка. Також алкоголь впливає на певні гормони та нейромедіатори, що викликають почуття голоду. А ще спиртне знижує запас вуглеводів в організмі, тому вам варто відмовитися від цієї шкідливої ​​звички.

Жувальна гумка

Багато хто думає, що вживання жувальної гумки знижує апетит, але насправді все з точністю до навпаки. При тривалому жуванні теж відбувається підвищене вироблення шлункового соку, отже, виникає потреба у їжі. Гумку рекомендують жувати не більше двох хвилин. І не варто забувати, що більш тривале та часте її вживання може призвести до погіршення роботи кишечника та шлунка.

Йогурт зі зниженою жирністю

Через низький вміст жиру в йогурті шлунку важко його перетравлювати. Таким чином, продукт рухається далі внутрішніми органами, звільняючи місце для нової їжі. До того ж у йогурті може бути цукор, який підвищує рівень глюкози в організмі, створюючи відчуття ситості. Але вже за короткий час почуття голоду знову повертається.

Соки

Під час виготовлення соків усі харчові волокна, тобто все найкорисніше, видаляються. Додається цукор, який піднімає рівень глюкози. Дієтологи, наприклад, радять змішувати соки з водою, пюре, протеїновим порошком чи горіховою пастою. Ці добавки балансують і зберігають цукор у крові, а також дають відчути себе ситим протягом тривалого часу. І все ж таки від покупних соків краще зовсім відмовитися на користь розведених свіжих.

Готові продукти зі смаковими підсилювачами

Перші смакові підсилювачі з’явилися у Китаї, де їх додавали в їжу для надання чи зміни смакових якостей. Їх готували із глутаматом натрію. Наразі більшість продуктів містять таку харчову добавку, яка підвищує апетит людини приблизно на 40%. Сюди ж можна віднести і різні спеції, будь то коріандр, чорний мелений перець, хрін або базилік.

Борошняні вироби

При споживанні борошняного в крові підвищується інсулін. Такі продукти швидко перетравлюються, через що знову з’являється почуття голоду. До того ж іспанські вчені провели дослідження, під час якого виявили, що у людей, які вживають за день від двох порцій білого хліба, збільшуються шанси заробити собі надмірну вагу аж на 40%. Тому від випічки з пшеничного борошна варто все ж таки відмовитися.

Солодощі та батончики

Солодощі та шоколадні батончики теж підвищують рівень цукру в організмі. Незабаром ми знову відчуваємо почуття голоду і хочемо ще чогось смачного. Не дарма ж слоган відомого шоколадного батончика каже: «Проголодався? Снікерсни». Їм можна викликати почуття ситості, але триватиме воно недовго.

Фастфуд

Ви, напевно, не раз помічали, що при вживанні фастфуду хочеться їсти дедалі більше. Вся справа в тому, що трансжири, що містяться в ньому, запалюють кишечник, а організм виробляє гормони допамін і серотонін, які управляють апетитом. Велика концентрація солі у фастфуді викликає зневоднення, яке можна порівняти з почуттям голоду.

Exit mobile version