П’ятниця, 20 Вересня

Сезон застуд, ГРВІ та грипу — ось із чим асоціюється зима, крім новорічних свят. Але навіть якщо ви вже захворіли, ніколи не пізно зробити своє життя менш жахливим. Підтримати імунну систему, швидше та легше пережити хворобу допоможуть ці поради.

Приймайте вітаміни

Щоб імунітет був у порядку, йому потрібні цинк та вітамін С. Перший міститься в цільнозернових та молочних продуктах, другий – в апельсинах, мандаринах та інших фруктах. Можна купити й окремі вітаміни в аптеці – але не чекайте, що вони миттєво зупинять застуду.

Більше відпочивайте

Лягайте подрімати так часто, як тільки зможете. Не засиджуйтеся допізна вечорами: імунна система теж потребує відпочинку.

Зробіть перерву у спорті

Рух і фізична активність – це ключі до збереження здоров’я, але якщо ви вже захворіли, краще зробити перерву на кілька днів. Замініть інтенсивні тренування на легкі прогулянки та ранкову зарядку.

Уникайте стресу

Психічне та фізичне здоров’я йдуть пліч-о-пліч, і сильний стрес може вплинути на стан імунітету.

Пийте багато води

Вода життєво важлива для нормальної роботи імунної системи, тому під час хвороби важливо уникати зневоднення. Найкраще пити саме воду — а не напої з кофеїном та іншими добавками.

Не голодуйте

Навіть якщо немає апетиту, все одно потрібно постаратися їсти мало, але часто. Організм у боротьбі із хворобою спалює багато калорій, і важливо не залишати його без підживлення.

Зберігайте енергію

Це означає по можливості уникати вечірніх зустрічей з друзями чи інших активностей. Важливо дозволити собі відпочити, відновитися та дозволити тілу одужати. Спокійні вечори вдома допоможуть зберегти важливу для цього енергію.

Не ходіть на роботу

Працювати, будучи хворим, — найбільша та найпоширеніша помилка. Мало того, що ви самі не відпочиваєте, то ще й ризикуєте здоров’ям своїх колег. Замкнений простір офісу – це ідеальне місце для поширення мікробів.

Не переохолоджуйтесь

Навіть якщо ви не можете відмовитись від роботи, постарайтеся хоча б взяти її додому. Виходити на холодну вулицю із застудою — не найкраща ідея.

Дотримуйтесь гігієни

Це означає мити руки не менше 20 секунд теплою водою та милом і ретельно стежити за тим, до чого ви торкаєтесь. Наприклад, на дверних ручках скупчується маса мікробів, так що якщо раковини та мила немає в прямому доступі, користуйтеся дезінфікуючим засобом та серветками, що очищають.

Зверніться до лікаря

Якщо у вас симптоми грипу (висока температура, світлобоязнь, слабкість, озноб), це потрібно зробити, не відкладаючи. Лікування грипу вкрай важливо розпочати протягом 48 годин із моменту появи перших симптомів. Але й звичайне ГРВІ, що тривало, — теж привід звернутися до лікаря. На всякий випадок.

Exit mobile version