Понеділок, 25 Листопада

“Немає невиліковних хвороб, є невиліковні люди – ті, у яких відсутній розум для усвідомлення законів природи, відсутня сила волі для дисциплінування себе”, – сказав австралійський лікар Кеннет Джеффрі. Те саме можна сміливо віднести до профілактики хвороб. У наші дні відома достатня кількість способів профілактики багатьох інфекційних хвороб, успішно ведеться профілактика спадкових хвороб. За правильного підходу можна знайти ефективні методи профілактики навіть хронічних захворювань. Вчені встановили, що лише частина станів організму генетично зумовлена. До 75% можна регулювати способом життя (харчування, навколишнє середовище та, звичайно, профілактика захворювань та здоровий спосіб життя).

Фізичні вправи

Безцінний засіб для профілактики різних захворювань та оздоровлення організму. Доведено, що фізичні вправи (йога, цигун, ходьба, гімнастика, велосипедні прогулянки, плавання, інша динамічна практика) сприяють виділенню ендогенних опіатів — внутрішніх наркотичних речовин. Вони відомі своєю сильною протизапальною дією, заспокійливими та гармонізуючими ефектами, загальнорегулюючою функцією. Фізичні вправи сприяють зниженню артеріального тиску, нормалізації серцевої діяльності, розвивають гнучкість, виробляють гормони, що допомагають зміцненню м’язів і кісток, а також активізують вироблення інсуліну, який перешкоджає розвитку діабету та знижує кількість гормону стресу кортизолу.

Фізична активність та динамічні практики також дуже корисні для профілактики захворювань шлунка та кишечника. Вони мають зміцнюючий та регулюючий вплив на нервову систему та функції органів травлення, впливаючи на черевний прес та внутрішньочеревні органи: шлунок, кишечник, печінку, селезінку, нирки.

Правильне дихання

Дихання – одна з основних функцій організму людини. Дихальні вправи для профілактики хвороб дихальної системи, як і для підтримки балансу всіх внутрішніх органів та життєвих сил загалом, важко переоцінити. Їх сприятливий вплив спостерігається традиційною медициною вже кілька тисяч років. Є кілька оздоровчих систем, що будуються навколо дихальних вправ, наприклад, китайська дихальна гімнастика ушу, з якої згодом розвинулося бойове мистецтво. Але за всієї різноманітності вправ суть «внутрішньої алхімії», як називали в даоських трактатах глибинне дихання, залишається незмінною.

При звичайному – “поверхневому” – диханні до 2/3 об’єму легень наповнені бідним киснем – повітрям, не виведеним назовні при попередніх видихах. Для того щоб повітря оновлювалося повністю, необхідно при диханні розширювати не грудну клітину, а м’язи діафрагми та черевного преса (саме так дихають професійні співаки). У такому разі кисень глибше проникає у легені, а потім і в кров, нормалізується діяльність органів черевної порожнини.

Правильне дихання та спеціальні комплекси дихальних вправ забезпечують глибоке насичення крові киснем і перешкоджають утворенню тромбів та гіпертонії, сприяють саморегуляції організму, нормалізують обмін речовин, через що опосередковано сприяють схудненню, стимулюють розумову та вищу нервову діяльність (у тому числі й вищу нервову діяльність). Дихальні практики спрямовані на звільнення від тілесних затискачів та енергетичних блоків.

Харчування

Правильне харчування — ще один із найважливіших методів оздоровлення та профілактики практично всіх захворювань. Більше того, харчування є чи не єдиним керованим процесом, інструментом, за допомогою якого кожна людина може впливати на стан свого здоров’я, і ​​в першу чергу стан шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Профілактика захворювань шлунково-кишкового тракту безпосередньо пов’язана з харчуванням. Налагодити здорове харчування і стежити за вагою — не так уже й складно. Відмовтеся від смаженої їжі. Наприклад, у процесі обсмажування м’яса при високих температурах виділяються шкідливі речовини, що підвищують ризик розвитку ракових захворювань (шлунка, кишечника, підшлункової залози та грудей).

Введіть у щоденний раціон продукти, що сприятимуть профілактиці різних захворювань та зміцненню здоров’я загалом.

  • Зелений чай містить потужні антиоксиданти, які захищають від серцево-судинних захворювань та деяких видів раку. Останні японські дослідження виявили прямий зв’язок між зеленим чаєм та пізнім розвитком раку та смерті від усіх причин.
  • Горіхи всіх сортів корисні. Дослідивши понад 83 000 жінок старше 14 років, гарвардські вчені дійшли висновку, що 30 грам горіхів на тиждень та ризик розвитку діабету 2 типу знизиться на 20% порівняно з ризиком у жінок, які рідко їдять горіхи.
  • Соя знижує артеріальний тиск, рівень холестерину у крові, скорочує ризик утворення тромбів. Вона захищає і кістки і допомагає у боротьбі з раком яєчників, простати та грудей, а також полегшує припливи при менопаузі.
  • Зерно грубого помелу. Вживання в їжу продуктів із зерна грубого помелу щодня гарантує зниження ризику розвитку як інфаркту, а й безлічі «вікових» захворювань.
  • Жирна риба – профілактика артриту, діабету та недоумства. Вона збагачена омега-3 жирними кислотами, які забезпечують добрий стан серця та артерій.

Корисні приправи

  • Часник. Корисний антибактеріальний продукт, який також є профілактикою від серцево-судинних захворювань та раку.
  • Імбир. Протиотрута від шлунково-кишкових проблем та потужний протизапальний засіб, який може допомогти послабити біль при артриті.
  • Кмин. Сприяє травленню, також використовується як профілактика від ракових захворювань.
  • Чилі. Містить капсаїцин, який допомагає при артритних болях і може знизити рівень ліпідів у крові та знизити ризик утворення тромбів.
  • Кориця. Допомагає зробити кров менш густою, що запобігає утворенню тромбів. Американські ж дослідження довели, що якщо щодня вживати пів чайної ложки кориці, то у хворих на діабет 2 типу знижується рівень цукру в крові та шкідливого холестерину.
  • Куркума. Здавна використовувалася в китайській та індійській медицині як протизапальний засіб при ревматоїдному артриті, також вона скорочує ризик розвитку деяких ракових захворювань.
  • Коріандр. Дослідники припускають, що він може знижувати рівень холестерину та цукру в крові. Можливо, коріандр має протизапальні властивості.

Будьте уважні: надмірне споживання багатьох, навіть визнаних корисними продуктів може бути небажаним саме для вашого ШКТ, провокувати запалення, гастрити. Завжди радьтеся зі своїм лікарем.

Нещодавні дослідження показали, що багато проблем травлення, що ведуть до передчасного старіння імунної системи, спричинені стресом. Трохи стресу нікому не зашкодить, але якщо він перетворюється на тривалий виснажливий стан, це шкідливо не лише для психіки, а й для організму загалом. 

Exit mobile version