П’ятниця, 27 Вересня

У вас у спальні пальма, родендрон, фікус чи навіть проста фіалка? Втім, не так важливо, яка рослина, а важливо, що сон із ними в одній кімнаті викликає низку побоювань у лікарів.

«Так, рослини покращують якість повітря: поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень протягом дня, каже експерт з гігієни Ніл Маккензі. — Але є й ризики, які треба розуміти».

Битва за кисень

Те, що вдень є позитивним аспектом, уночі перетворюється на негативний. Як пояснює експерт, у цей час рослини перемикаються з виробництва кисню на його поглинання. У процесі вони виділяють вуглекислий газ, отже, є прямими конкурентами людині.

«Вони споживають відносно небагато кисню, але в приміщенні, що погано провітрюється, або там, де рослин дуже багато, це може призвести до зниження рівня кисню, порушення сну і появи дискомфорту», ​​— попереджає Маккензі.

Цвіль та алергени

Кімнатним рослинам потрібен певний рівень вологості та регулярний полив, а це може створити ідеальне середовище для розмноження плісняви. Спори цвілі можуть передаватися повітряно-краплинним шляхом та посилювати алергію чи респіраторні захворювання. Експерт радить людям, які знають про свої діагнози, бути дуже пильними і регулярно перевіряти, чи не завелася в землі пліснява.

Шкідники та комахи

Тля, павутинний кліщ, грибкова мошка – ці шкідники можуть дістатися до кімнатних рослин. Крім того, що це неприємно виглядає, це може спровокувати алергічні реакції у деяких людей. З ними треба боротися і регулярно оглядати квіти, пальми, сукуленти, щоби переконатися, що вони не заражені.

Токсичність

Деякі популярні рослини токсичні для людей та тварин, але їх все одно тримають удома. Зокрема, йдеться про філодендрони, лілії, деякі різновиди плюща. Вони можуть викликати неприємні реакції, якщо їхній сік потрапить на шкіру або в організм. Особливо небезпечно це для людей із дерматитами чи ослабленою імунною системою. Тому краще заздалегідь з’ясувати, чи не є небезпечною рослина, яку ви хочете придбати.

Хто в зоні ризику

Насамперед люди з респіраторними захворюваннями: астматики, люди з ХОЗЛ або бронхітом. Підвищена вологість може посилити симптоми, а спори цвілі спричинять задишку або напад. Крім того, це небезпечно для людей з алергією на пилок, плісняву або навіть конкретні рослини.

“Алергікам краще вибирати гіпоалергенні рослини, такі як сукуленти або папороті, і стежити за тим, щоб на них не було пилу і плісняви”, – радить Маккензі.

Exit mobile version