Субота, 23 Листопада

У наші дні вибір різних кафе, ресторанів та доставок готових страв величезний, проте багато хто все одно віддає перевагу домашній їжі. Адже, здавалося б, якщо готував сам — точно знаєш, що страва тобі не нашкодить. Однак багато кулінарних звичок насправді можуть бути дуже небезпечними для вашого здоров’я — наприклад, підвищувати ризик раку. Ось п’ять найпоширеніших із них:

Кидати продукти в киплячу олію

Багато людей кладуть інгредієнти на сковорідку тільки після того, як олія зашипить і задимиться. Однак якщо ви використовуєте рафіновану, то з неї вже видалено більшість домішок, що піддаються димленню. Якщо олія задимилася, значить вона нагрілася занадто сильно. У такій олії з’являються канцерогени, а в продуктах, обсмажених у ній, руйнуються поживні речовини.

Не користуватися витяжкою

Коли ви смажите щось на олії, у повітря потрапляє безліч випарів. Їх шкоду не варто недооцінювати: у таких парах багато подразнюючих речовин, які небезпечні для органів дихання та шкіри. Крім того, олійні випари можуть спровокувати напад нудоти, запаморочення, стиснення у грудях, посилити симптоми астми. Більше того, є дані, що такі випари можуть підвищити ризик розвитку раку легенів.

Не мити сковорідку та продовжувати готувати на ній

Ніхто не любить мити сковорідки, та й олію заощадити хочеться. Тому багато хто робить так: спочатку підсмажать щось, приберуть продукт, додають на непромиту сковороду нову порцію олії, і продовжують готувати далі.

Поверхня сковороди може бути чистою, але насправді на ній все одно залишається тонкий шар олії і частинок їжі. Якщо цей шар нагріти повторно, утворюється бензпірен, який вважають канцерогеном першої групи. А частки їжі, підгоряючи, також можуть підвищити ризик розвитку раку.

Багаторазово використовувати олію

Якщо ви любите готувати страви у фритюрі, вам доводиться використовувати дуже багато олії. Зібрати її в окрему тару і використати повторно може здаватися гарним способом заощадити, проте робити так дуже небезпечно. Справа в тому, що в такій олії утворюється той самий бензпірен.

Сипати надто багато солі

Багато людей полюбляють їжу з більш насиченим смаком, тому щедро сиплять сіль у їжу. Однак насправді із сіллю треба бути обережнішими: надто багато натрію може спровокувати гіпертонію та збільшити ризик інсульту та ішемічної хвороби серця, пише видання WeChat.

Exit mobile version