П’ятниця, 22 Листопада

Від гарного сну залежить не лише ваш настрій та самопочуття наступного дня. Лікарі не втомлюються нагадувати: повноцінний сон — одна з головних складових здоров’я загалом. Недосип може призводити до різних проблем зі здоров’ям — аж до хвороби Альцгеймера та раку. Навіть позбавитися зайвої ваги без нормального сну практично нереально. А налагодити його навряд чи вдасться, якщо у вас невідповідне спальне приладдя.

Коли час міняти подушку і як правильно її підібрати?

1. У неї змінилася форма

Це найочевидніша ознака непридатної для сну подушки. Якщо виріб втратив обсяг, його точно настав час міняти. Коли ви спите на такій подушці, зазвичай головою відчуваєте ліжко, через що хочеться підкласти руку. Швидше за все, це означає, що наповнювач збився, і вже про жодну підтримку голови мови бути не може.

2. З неї стирчить наповнювач

Згодом будь-яка тканина зношується, особливо якщо вона спочатку була не дуже якісною. Нерідко шви виробу розходяться так, що стає видно наповнювач. У цій ситуації краще спланувати візит до магазину за новою подушкою та викинути стару.

3. У неї брудний чохол

Згодом чохол забруднюється, і використовувати його стає негігієнічно. Подібна подушка – сприятливе середовище для поширення мікробів. Але у багатьох подушок чохол незнімний. Такий виріб повністю не випрати, тому що наповнювач при чищенні може збитися. Тому його краще одразу викинути.

4. Вона неприємно пахне

Часто на це страждають подушки з наповнювачем пух-перо. У такому натуральному матеріалі часто заводяться пилові кліщі, через які у виробу виникає неприємний запах. Крім того, такі матеріали добре вбирають сторонні аромати, у тому числі запах людського поту.

5. У неї закінчився термін придатності

Зазвичай виробники дають гарантію використання подушок 1-2 року. Після цього терміну виріб краще поміняти на новий, тому що за цей час він може втратити форму і припинити підтримувати голову. Однак деякі компанії на свої подушки дають гарантію 5 років.

Чим небезпечна неправильна подушка

Якщо старенька подушка, яка давно втратила форму, дорога вам як пам’ять і її шкода викинути, не дивуйтеся, що чомусь вранці ви прокидаєтеся з головним болем або алергією. Ось 5 частих проблем зі здоров’ям, до яких може призвести неправильна подушка:

  1. Недосип і безсоння. Подушка низької якості не дозволяє нормально відпочити: людина зазвичай довго повертається перед сном і часто прокидається вночі. Збивається графік сну, знижується його якість, через що з’являються дратівливість, депресія, поганий настрій.
  2. Головний біль. Через неприродний вигин шийного відділу хребта під час сну може страждати кровопостачання головного мозку. Зазвичай таке відбувається у тих випадках, коли подушка зовсім перестає тримати форму, і доводиться спати у незручному положенні. В результаті починають турбувати головні болі.
  3. Болі в спині та шиї. Коли хребет перебуває у неприродному положенні, м’язи не розслабляються після робочого дня. Навпаки, вони надмірно напружуються, через що і виникають хворобливі відчуття у спині та шиї.
  4. Руйнування міжхребцевих дисків. Через сидячий спосіб життя та неправильну поставу хребет людини стикається з колосальним статичним навантаженням. Насамперед його приймають саме міжхребцеві диски, які виконують функцію амортизації всієї «несучої конструкції». Згодом вони стираються, що в деяких випадках призводить до їх деформації. Подібні дегенеративні зміни хребта можуть говорити про захворювання, поєднані загальним поняттям «дорсопатія». Зазвичай подібні патології супроводжуються хронічним болем у спині. Незручне становище тіла вночі через погану подушку не стане причиною розвитку остеохондрозу, але посилити його перебіг цілком може.
  5. Алергічні реакції. Алергія може бути як на самі матеріали подушки, так і на пилових кліщів, що мешкають в них. Старі подушки викликають алергічний риніт, у якому запалюється слизова оболонка порожнини носа. Серед його симптомів – закладеність носа, нежить, чхання та свербіж у носі.
Exit mobile version