П’ятниця, 22 Листопада

Низка досліджень вчених показала, що існують речі, завдяки яким людина може забезпечити собі довге життя. Зокрема, під час наукових праць з’ясувалося, що з тривалістю життя безпосередньо пов’язані гени, які відповідають за метаболізм заліза в організмі. А ще були виявлені ділянки геному, що «приплюсовує» людині «бонусом» кілька років життя.

Залізо

Тут важливо, щоб у крові не було надміру заліза, адже в такому разі, за даними вчених, скорочується життя людини. Якщо рівень Fe в нормі, то процес старіння уповільнюється, і, як стверджують наукові уми, у літньому віці у людей менше будь-яких захворювань. Звідси наступний дослідницький висновок: не варто захоплюватися надмірним поглинанням червоного м’яса, де міститься багато заліза.

Спадковість

У 2015 році американські та італійські вчені виявили у вивчених ними людей вікових груп старше 90 і старше 100 років 4 гени довголіття. А 2019-го міжнародна група дослідників зафіксувала вже 12 ділянок геному, пов’язаних із тривалістю життя. В основному це були ділянки, де формується схильність до серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, хвороб, що виникають через куріння.

Тобто якщо у батьків, дідусів та бабусь людини були люди з такими захворюваннями, то й у людини найбільший ризик «підхопити» їх. А ось гени, які, як належить, пов’язані зі злоякісними пухлинами, які не мають відношення до куріння, істотного впливу на тривалість життя не надають.

Стать

Вчені з’ясували, що тривалість життя також залежить від статі: самки ссавців (майже всіх видів) у середньому живуть довше за самців. А в США експериментальним шляхом із залученням мишей довели: у яєчниках самок є гормони та інші сигнальні молекули, які продовжують життя та уповільнюють процес старіння.

Цікаве дослідження провели вчені з Німеччини та Данії: вивчили демографічну ситуацію у найскладніші для людей часи. Зокрема, «зазирнули» під час работоргівлі на острові Тринідад, під час епідемії кору в Ісландії та голоду у Швеції, Ірландії та Україні. З’ясували: майже скрізь жінки в середньому жили довше за чоловіків.

Вчені наголошують: чоловіки більш вразливі через тестостерон, який може порушити функціонування імунної системи. А ось жіночий статевий гормон естроген, навпаки, має протизапальний ефект.

Ментальність

Медики зі США дійшли висновку, що на тривалість життя людини впливає, зокрема, її світогляд.

Згідно з отриманими ним в ході експерименту з 1500 чоловіків і 70000 жінок даними, оптимісти в основному живуть на 11%-15% довше. Пояснили медики це тим, що люди на постійному позитиві рідше зазнають атак серцево-судинних та легеневих захворювань.

Крім того, ця категорія людей (у своїй більшості) веде здоровий спосіб життя.

Плюс до всього оптимістам додає додаткові роки життя їхня впевненість у власних силах. А ця впевненість дозволяє менш емоційно реагувати на важкі ситуації та швидше «приходити до тями» після стресів.

Освіта

На думку вчених, якщо людина має генетичну схильність до якомога більшого рівня освіти, то вона має всі шанси на довгожительство.

Проаналізувавши інформацію про приблизно 200 000 жителів Європи, дослідники дійшли цікавого висновку. Якщо простими словами, він звучить так: що вищий потяг до знань, то довше проживе людина.

Exit mobile version