Субота, 23 Листопада

Дітям складно пояснити, чому вівсянка краща за картоплю фрі, а фрукти корисніші за шоколадку. Привчити дитину харчуватися правильно, коли навколо стільки спокус допоможуть кілька нескладних кроків.

Як навчити дитину харчуватися правильно

Визначте межі та розуміння «правильного харчування». У кожної сім’ї воно своє та в деталях відрізняється: хтось не їсть м’ясо, але їсть рибу; для когось це дрібне харчування, деякі відмовляються від молока, інші вибирають м’ясо замість консервів.

Подайте правильний приклад

Preparing fresh vegetable salad

Ніщо так не мотивує як особистий приклад. У дитячому віці батьки особливо значущі для дитини, і з них «змальовуються» моделі поведінки у всіх сферах життя, у тому числі й у харчуванні. При цьому копіювання відбувається несвідомо, стійкі харчові звички батьків здебільшого стають і звичками дітей.

Подайте правильний приклад. Ніщо так не мотивує як особистий приклад. У дитячому віці батьки особливо значущі для дитини, і з них «змальовуються» моделі поведінки у всіх сферах життя, у тому числі й у харчуванні. При цьому копіювання відбувається несвідомо, стійкі харчові звички батьків здебільшого стають і звичками дітей.

Налаштуйте стосунки з ближнім середовищем щодо «правильного харчування». Основний принцип тут – нікому не нав’язувати свій вибір і не дозволяти іншим засуджувати ваш. З близькими можна домовитися, щоб вони не пропонували дитині їжу, яка не узгоджується з вашими принципами харчування. На провокаційні питання краще відповідати коректно – так, щоб дитині ставало зрозуміліше, чому саме таких поглядів ви дотримуєтеся.

Продумайте заміну звичним продуктам і намагайтеся завжди тримати вдома:

  • “шкідливі” солодощі → мед, фініки, курага, чорнослив, сироп топінамбура, банани, ківі, родзинки;
  • молочні продукти → аналоги з козячого молока;
  • солоний арахіс → вимочений мигдаль, кешью, волоські горіхи;
  • консерви, ковбаси, сосиски → натуральне м’ясо, домашні котлети;
  • кетчуп → томатна паста із приправами;
  • майонез → сметана (наприклад, на козячому молоці), йогурти;
  • локшина швидкого приготування → домашня локшина;
  • солодкі газовані напої → чиста вода, трав’яні чаї;
  • маргарин → кокосове масло, оливкова олія.

Поясніть важливість правильного живлення

У майбутньому дитина вибудовуватиме свій раціон самостійно. У цьому йому допоможе вбудована логічна основа для такого вибору.

Поясніть, чому не всі харчуються правильно

Цей крок тісно пов’язаний із попереднім. Дитина має розуміти, чому інші діти та дорослі харчуються інакше.

Привчайте дитину до правильного харчування з раннього віку

Батьківський приклад дуже важливий. Добре, якщо принципи правильного харчування увійдуть у життя малюка максимально рано.

Заберіть з дому шкідливі продукти

Не спокушайте себе і дитину. Сила волі здорово, але не в цьому випадку. Простіше оточити себе потрібними продуктами, щоб усе корисне було під рукою.

Exit mobile version