П’ятниця, 20 Вересня

Як вплинути на стан здоров’я, зокрема імунітету? Одним із кроків до нової системи піклування про себе може стати використання спецій.

  1. Чорний перець

Почнемо з найпростішого. Від того, що ця приправа є практично на кожній кухні, її корисні властивості не знижуються. У чорному перці безліч антиоксидантів, які захищають клітини від пошкодження вільними радикалами, а отже, знижують рівень запальних та інших небезпечних процесів в організмі. При цьому змелені тільки що свіжі зерна корисніші, ніж «пил, що вивітрився за роки».

  1. Імбир

Все найкорисніше міститься у свіжому імбирі та його соку, який можна використовувати, наприклад, у заправках для салатів чи напоях. У цій формі імбир відмінно прискорює обмін речовин і живить організм вітамінами А, С, В1, В2, магнієм, фосфором, залізом, кальцієм, цинком та калієм.

  1. Кориця

Ця спеція знижує рівень холестерину , цукру та тригліцеридів (жирів) у крові і часто виступає основним компонентом натуропатичних таблеток. Спробуйте додавати корицю не тільки в солодке, але і в гарячі страви з овочів (запечена картопля, тушкована капуста, смажена броколі).

Кориця врятує, коли не хочеться додавати цукор, але є бажання надати страві настрій десерту: її аромат змусить рецептори відчувати солодкуватий присмак. Вона також відмінно підійде для грецького йогурту, пудингів та ранкових каш. Окрім іншого, кориця впливає на виділення гормонів щастя та піднімає настрій.

  1. Куркума

Останнім часом ця спеція стала одним із ЗОЖ-трендів. На основі куркуми готують веганський безкофеїновий латте (він же «золоте молоко»), її додають до смузі та домашніх масок для обличчя.

Основний корисний компонент – куркумін. Він зміцнює імунітет та покращує когнітивні функції.

  1. Мускатний горіх

Ще один засіб для зниження запальних процесів в організмі та підвищення захисних функцій. Хороший у десертах, запіканках та теплих напоях. З несподіваних ефектів: мускатний горіх допомагає боротися з нальотом на зубах та захищає від карієсу.

  1. Кмин

Багато в чому імунітет і правильний обмін речовин залежить від правильної роботи травної системи. І кмин з його позитивним (насамперед, заспокійливим) впливом на шлунок і кишечник виявляється дуже доречним. На кухні кмин зазвичай використовують у жирних м’ясних стравах. У пошуку більш здорових варіантів придивіться до індійських рецептів, де кмин часто використовують як одного з компонентів каррі.

  1. Орегано

Здається майже забавою для вечері в італійському стилі, тоді як орегано насправді – дієвий антибактеріальний засіб, який допоможе протистояти запаленням у сезон застуд. Суп з орегано гарний при шлунковому грипі, коли треба заспокоїти систему травлення.

  1. Кайєнський перець

Найкращий варіант – тримати в холодильнику оберемок свіжих перців, але у вигляді сухої приправи гострий перець також гарний.

Крім відомих антибактеріальних та протизапальних якостей, кайенський перець має здатність знижувати біль: у цьому допомагає органічна сполука капсаїцину.

Exit mobile version