Аналізуючи спосіб життя, особливості харчування та психіки людей, які дожили до похилого віку, вчені з’ясували, чим відрізняється кров довгожителів.
Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі GeroScience, з аналізу крові виявило загальні показники стану організму людей, які дожили до 100 років. Перевірялися 12 маркерів, пов’язаних із запаленням, обміном речовин, функцією печінки та нирок, а також анемією. Це найбільше із існуючих досліджень, у ньому взяли участь 44 тис. осіб.
Вчені з аналізу крові виявили рівень сечової кислоти як маркер запалення, показники холестерину та цукру, що оцінюють метаболічний статус, печінкові маркери, рівні заліза та креатиніну, пов’язаного з функцією нирок, а також альбуміну.
Підсумки дослідження показали, що у тих, хто дожив до 100 років, як правило, були нижчі рівні глюкози, креатиніну та сечової кислоти. Рівень цукру в крові у довгожителів був не вище 6,5, креатиніну – не вище 125.
Висновок: найменше шансів стати довгожителем у людей з низьким рівнем заліза, дуже низьким рівнем загального холестерину та високими показниками цукру, креатиніну та сечової кислоти.
На думку дослідників, є зв’язок між метаболічним здоров’ям, харчуванням та винятковим довголіттям. Важливу роль відіграє і те, скільки алкоголю людина п’є. Тому, особливо з віком, дуже важливо стежити за показниками нирок та печінки, а також рівнями глюкози та сечової кислоти.