П’ятниця, 22 Листопада

Гібіскус – це однорічний чагарник, який в основному вирощують через квіти, хоча листя і насіння також використовуються з лікувальною метою. Рослина належить до сімейства мальвових, а інша назва цієї рослини: китайська троянда. Найбільш відомі види Hibiscus sabdariffa L. та Hibiscus rose – Hibiscus rosa-sinensis.

Гібіскус зазвичай вирощують у країнах із теплим кліматом: на Карибах, на Гаваях, у Флориді, на Філіппінах, у Центральній Америці, Індії, Африці, Бразилії та Австралії, де він функціонує як садова рослина. Гібіскус не пристосований до вирощування у помірному кліматі.

Гібіскус містить безліч цінних поживних речовин, завдяки чому благотворно впливає на здоров’я та є чудовим засобом профілактики багатьох захворювань.

Аюрведа рекомендує використовувати різні частини рослини при різних недугах, особливо таких як гіпертонія, лихоманка або захворювання печінки. Гібіскус застосовують як афродизіак та антисептичний, в’яжучий, жовчогінний засіб. 

Чай каркаде підтримує травлення та очищає організм від токсинів. Крім того, він підтримує лікування діабету. Він також відмінно підходить для профілактики грипу та застуди, оскільки рослина містить вітамін С, заспокоює кашель та знижує температуру.

Чай каркаде зниження артеріального тиску.

Дослідження, проведені на пацієнтах з гіпертонією легкого та середнього ступеня тяжкості, показали, що вживання кількох чашок чаю каркаде на день значно знижує артеріальний тиск та гальмує розвиток хвороби. 

Результати дослідження показали, що щоденне вживання трьох чашок каркаде чаю здатне знижувати систолічний артеріальний тиск на 7,2 мм рт. ст. та діастолічний артеріальний тиск на 3,1 мм рт. ст. Щоденне вживання чаю каркаде також рекомендується як профілактичний засіб людям з ризиком розвитку гіпертонії (гібіскус розслаблює судини і має сечогінну дію).

Каркаде для схуднення та підтримки печінки

Каркаде прискорює травлення та сприяє зниженню рівня жиру в організмі. Регулярно вживаний чай допоможе позбавитися зайвих кілограмів. Спостерігається не лише втрата ваги, а й зменшення кола талії та стегон. Рослина містить речовини, що пригнічують секрецію ферменту, що відповідає за потяг до солодких закусок. Таким чином, вживання чаю каркаде допомагає придушити апетит.

Експеримент був проведений на щурах, яких годували їжею із високим вмістом жирів. Щури, яким давали гібіскус, значно знизили свою вагу і мали нижчий ризик розвитку ожиріння в майбутньому. 

Результати аналізів крові підтвердили, що печінка гризунів, яких годували гібіскусом, була значно менш жирною, а рівень глюкози в їхньому організмі стабілізувався. Аналогічні результати було отримано й у експерименті на людях. 

Добровольці були поділені на дві групи, одна з яких отримувала таблетки екстрактів гібіскусу тричі на день протягом 12 тижнів, а інша група отримувала плацебо.

Після вимірювання кола талії та стегон на початку та наприкінці експерименту з’ясувалося, що у людей, які отримували екстракт гібіскусу, зменшилися коло талії та кількість жиру в організмі, а також співвідношення талії та стегон.

Чай каркаде допомагає схуднути, боротися з ожирінням і навіть неалкогольною жировою хворобою печінки, але варто бути помірними і пам’ятати, що каркаде містить щавлеву кислоту, а її надлишок може призвести до погіршення функції нирок.

Чай каркаде, рак та антиоксиданти

Існує безліч досліджень, що передбачають протираковий ефект гібіскусу. Це тому, що він містить багато антиоксидантів, які видаляють вільні радикали з організму. Проведені досі дослідження показують, що гібіскус ефективний у боротьбі з раком шлунка та лейкемією.

Шкода каркаде

Гібіскус, як і багато інших природних засобів, не рекомендується всім. Високі дози гібіскусу сприяють зниженню рівня естрогенів у крові, тому людям із гормональними порушеннями не можна пити чай із цієї рослини. 

Регулярне вживання більшої кількості настоїв гібіскуса може негативно вплинути на фертильність як у жінок, так і у чоловіків (гібіскус може порушити вироблення сперми).

Вагітні жінки не повинні використовувати препарати з гібіскусу, оскільки не було підтверджено, що рослина безпечна для плоду, що розвивається. 

Як згадувалося раніше, гібіскус знижує кров’яний тиск, тому люди, у яких зазвичай знижений кров’яний тиск, повинні відмовитися від вживання таких чаїв.

Exit mobile version