Неділя, 19 Травня

Майже кожній людині знайомий головний біль, він може виникати за різних обставин. Це похмілля, перевтома, інфекції, деякі соматичні захворювання та порушення обміну речовин. Найчастіше одним із способів боротьби з головним болем вважається повноцінний сон. Але буває так, що головний біль виникає саме ввечері, перед сном чи навіть під час нього, пробуджуючи людину та заважаючи відпочинку.

Наскільки це небезпечно і про які проблеми зі здоров’ям свідчить виникнення вечірнього чи нічного головного болю? Коли звертатись до лікаря?

Коли болить лише вночі

Саме на ніч головний біль виникає не дуже часто. Однак неврологи виділяють виключно нічний або так званий «гіпнічний біль голови». Це рідкісна форма головного болю, що виникає виключно вночі, і часто вона називається «будильниковою» через особливості свого виникнення.

Приступ болю виникає через 2-6 годин після засинання, завжди викликає пробудження, напад триває від 15 хвилин до півтори години. За характером біль розлитий, двосторонній, помірної інтенсивності. Може виникати майже щоночі. Після завершення нападу люди знову засинають. Найчастіше зустрічається у жінок віком понад 50 років.

Болить уночі частіше, ніж удень

Також переважно вночі розвивається головний біль при венозній дисфункції — утрудненні венозного відтоку з порожнини черепа. Він має двосторонній розпираючий характер, посилюється при кашлі, погано піддається усуненню за рахунок прийому знеболюючих препаратів. Діагноз встановлюється за картиною МРТ — при обстеженні помітні порушення кровотоку у венозних синусах мозку.

До умовно нічних головних болів можна віднести коїтусні головні болі, що виникають після сексуальної активності. Всі інші типи головного болю вважаються «універсальними» і виявляються як вдень, і вночі.

Інші причини вечірнього та нічного головного болю

  1. Головний біль уночі можуть викликати стани, що призводять до гіпоксії (недостатність постачання мозку киснем): задушливе приміщення, хропіння, нічні апное (зупинки дихання уві сні).
  2. Вживання на ніч продуктів кофеїну та алкоголю. Пийте краще кефір.
  3. Нічні головні болі можуть виникати при надмірному безконтрольному застосуванні знеболювальних препаратів. Цей небезпечний стан потребує повного скасування анальгетиків під контролем лікаря.
  4. Первинний «громоподібний» головний біль є жорстоким болем «вибухового» типу, що з’являється раптово, подібно до «удару грому», з максимальною інтенсивністю болю на самому початку (зазвичай протягом перших 30 секунд) нападу і згодом, що стихає. Може зустрічатися у людей, які зловживають наркотичними речовинами, а також на тлі безконтрольного прийому ерготаміну та триптану (препаратів від мігрені), деяких антидепресантів.
  5. У людей, які дотримуються жорсткої дієти, що відмовляються від їжі у вечірні години, часто вночі бувають голодні головні болі, пов’язані зі зниженням глюкози в крові.
Exit mobile version