Четвер, 16 Травня

В одних сивина з’являється повільно, волосок за волоском. В інших голова сивіє практично одночасно. Також буває різний відтінок сивини: від темно-сірого до білого. Все це – індивідуальні особливості.

Вік – головна, але далеко не єдина причина появи сивини. Для початку розберемося, чому в принципі з віком волосся змінює колір. Спочатку наше волосся прозоре, а колір йому надає пігмент – меланін. З віком виробництво цього пігменту знижується, волосся спочатку тьмяніє, а потім сивіє. І причиною цього не завжди стають вікові зміни.

Генетика

Найважливіший фактор, від якого залежить, коли ви зіштовхнетеся зі срібними скронями, — спадковість. І це одна з небагатьох причин, на яку ми не можемо вплинути. Якщо у когось із ваших батьків сивина з’явилася раніше 25-30 років, висока ймовірність, що на вас чекає те ж саме.

Раса

Приналежність до раси також має значення. Раніше за всіх (у віці близько 30 років) починають сивіти європеоїди. Представники монголоїдної раси зазвичай сивіють пізніше – починаючи з 40 років. І останніми зустрічають сивину негроїди, як правило, після 50 років.

Нестача важливих речовин

Дефіцит вітамінів та мінералів, неправильне, мізерне харчування мають особливе значення для процесу старіння. Для красивого, густого і молодого волосся потрібно багато поживних речовин. Важливо підтримувати достатній рівень цинку, міді, заліза, вітаміну D, вітаміну В12, кальцію.

Слід пам’ятати, що з організму шкідливий як дефіцит, і надлишок речовин. Тому не варто призначати вітамінні комплекси самостійно. Для початку потрібно перевірити наявний рівень речовин у крові і лише на підставі результатів аналізів підбирати препарат та дозування разом із лікарем.

Захворювання щитовидної залози

Ендокринна система контролює всі обмінні процеси в людському тілі, і порушення в роботі щитовидної залози можуть впливати на роботу меланоцитів (клітин, які виробляють мелатонін). При ранній сивини варто здати відповідні аналізи, щоб унеможливити цю причину.

Стрес

Під час стресу в кров викидається величезна кількість адреналіну, що заважає засвоєнню мелатоніну. Тривала напруга справді може стати причиною ранньої сивини і в цілому вкрай негативно впливає на організм. Однак ніхто (ну, майже) не сивіє раптово. Історії про те, що хтось після сильного стресу прокинувся з сивою головою — міф.

Шкідливі звички

Куріння також прискорює процеси старіння, тютюновий дим, смоли та канцерогени шкідливі не тільки для легень та шкіри, але й для волосся. Щоб продовжити їхню молодість і підтримувати в хорошому стані, важливо правильно підходити до догляду. Особливо після тренування. Як це робити, розповіли у статті за посиланням.

Exit mobile version