Середа, 25 Вересня

Більшість сучасних людей використовують столовий 9% оцет, виготовлений на основі синтезованої оцтової кислоти. Ця кислота досить агресивна, а крім неї в рідині немає нічого, що могло б принести користь людині. Але зовсім інша справа — натуральний яблучний оцет, який століттями використовувався не тільки в кулінарії, а й у медицині як засіб від багатьох недуг. 

Це справжній еліксир молодості та здоров’я, який має бути на кожній кухні.

Чим корисний яблучний оцет

Найважливішою перевагою яблучного оцту є здатність допомагати травленню. Харчування сучасної людини залишає бажати кращого, тому проблеми травної системи стали швидше нормою, ніж винятком.

Прийом оцту за 20-30 хвилин до їди допомагає пробудити ферменти, які перебувають у сплячому стані. Адже саме завдяки ферментам виходить переварити їжу і витягти з неї максимум корисних речовин. 

Понад те, сам оцет теж містить ферменти, що приймають участь у травленні. Також з його допомогою можна підвищити рівень кислотності у шлунку, що сприятиме кращому перетравленню продуктів харчування.

Саме звідси і витікає побічний ефект прийому оцту – схуднення. Людина завдяки гарному травленню насичується швидше і з’їдає набагато менше, а почуття голоду настає через більший проміжок часу. В результаті людина їсть менше, користі від з’їденого для організму більше, вага перестає збільшуватися, а часто починає знижуватися.

Яблучний оцет має багато плюсів:

  • Багатий на корисні сполуки.
  • Має протигрибковий ефект (бореться зі стафілококами, стрептококами та іншими грибками).
  • Розширює капіляри судин, тим самим знижуючи артеріальний тиск.
  • Знижує рівень окисленого (так званого поганого) холестерину.
  • Стабілізує рівень цукру у крові.

Пам’ятайте: йдеться про непастеризований нефільтрований яблучний оцет.

Чи можна самостійно приготувати чудо-еліксир

Найкраще готувати оцет самостійно. Тоді ви точно знатимете, що він принесе лише користь. Зробити це дуже просто.

Натріть яблука на овочевій тертці, залийте їх водою і поставте в тепле місце. Пропорції можуть бути будь-якими. Якщо яблук багато, то можна навіть взяти 1:1. Якщо мало, можна 3-4 яблука та залити трьома літрами води.

Раз чи двічі на день треба перемішувати “шапку” з яблук, оскільки вона підніматиметься при бродінні. Через 3-4 дні рідину треба процідити. Її слід поставити у тепле місце, не накриваючи кришкою (оцтовим бактеріям потрібен кисень). Місткість можна обв’язати марлею, складеною в кілька шарів.

Що тепліше, то швидше відбувається бродіння. При кімнатній температурі оцет буде готовий приблизно за місяць. Залишиться перелити його в ємність для зберігання та поставити у темне місце.

Можна використовувати свіжий яблучний сік (не покупний!). Тоді його потрібно відразу поставити на місяць у тепле місце, минаючи етап викиданням натертої м’якоті.

Яблучний оцет можна додавати в їжу, а також пити перед їжею, розчинивши 1-2 столові ложки у склянці води.

Exit mobile version