Неділя, 19 Травня

Яблуко – один із найкорисніших та найдоступніших продуктів для здоров’я. Лікарі стверджують, що лише 1 плід на день здатний захистити від багатьох проблем і навіть вилікувати деякі хвороби. Цей хрумкий та соковитий фрукт дуже корисний для вашого шлунково-кишкового тракту. Але чи можна його вживати людям із діагнозом «гастрит», і якщо так, то в якій кількості?

Користь та шкода яблук при гастриті

Для того щоб запобігти загостренню захворювання, необхідно скоригувати раціон та забрати з нього деякі продукти. А як щодо яблук, невже доведеться відмовитись від вживання цього фрукту? Ні, вам не доведеться виключати його зі свого раціону, тому що в розумних кількостях він піде вам лише на користь.

Чи можна їсти яблука при гастриті? Так, ви можете вживати цей фрукт, але при цьому вам потрібно дотримуватись певних правил. Зупиніть вибір на солодких, не надто твердих сортах. Також радимо дослухатися реакції організму: якщо після вживання яблук ви відчуваєте дискомфорт і біль, радимо відмовитися від їх вживання.

У чому полягає користь яблук при гастриті? Фрукт містить речовину сорбіт, яка допомагає при проблемах у функціонуванні кишечника та шлунка. Він має м’яку проносну дію, запобігає запори. Завдяки вмісту клітковини плоди покращують перистальтику, активізують роботу ШКТ, виводять токсини та шлаки.

Завдяки клітковині та сорбіту яблука рекомендують вживати при колітах, гастритах, запорах.

Переваги яблук при гастриті:

  • Поліпшення перистальтики, профілактика загострення захворювання;
  • сечогінний ефект, запобігання набрякам;
  • регулювання кислотності;
  • виведення токсинів зі шлунка та кишечника;
  • плоди допомагають боротися із печією;
  • протизапальний ефект – фрукт зменшує запалення у шлунку при гастриті та коліті;
  • знищення хвороботворних бактерій.

Яблука містять кальцій, залізо, магній, фосфор та калій. Всі ці мінерали необхідні для повноцінної роботи шлунка та кишечника, вони позитивно впливають на слизові.

Коли потрібно відмовитись від вживання яблук? Приберіть їх із раціону при загостренні гастриту, виразки чи коліту, при запаленні 12-палої кишки, сильних болях у животі.

Як правильно їсти яблука при гастриті

Рекомендуємо не вживати насіння та шкірку. Чому? Якщо продукт магазинний чи ринковий, є можливість, що плоди покриті спеціальним складом. Якщо ж вони домашні, можете їсти їх зі шкіркою. У насінні яблук є синильна кислота, вона негативно впливає на роботу шлунка за наявності захворювань.

Вживати яблука можна у сирому вигляді, обов’язково промийте їх, видаліть шкірку. Видаліть насіння та з’їжте фрукт. Їсти яблука потрібно між їдою, а не після їжі. Не рекомендується вживати їх перед тим, як лягати спати або на порожній шлунок, вранці.

В якій кількості можна вживати плоди? На добу достатньо вживати 2-3 плоди, розділіть цю кількість на два або три прийоми. Не їжте яблука за один прийом у великій кількості.

Також ви можете вживати яблука у запеченому, тушкованому вигляді. З них можна приготувати фруктове пюре, джем, компот чи відвар.

Як приготувати лікувальний відвар з ромашки та яблук

Для приготування вам знадобиться 1 яблуко, очищене та нарізане на невеликі шматочки, сік 1 лимона, 1 столова ложка сушеної ромашки. Залийте всі інгредієнти 500мл води, поставте на невеликий вогонь. Коли вода закипить, зніміть ємність із вогню, дайте постояти 1-2 години. Процідіть. Розділіть на 2-3 рази, вживайте між їдою.

Яблучне пюре

Вам потрібно очистити 1-2 яблука, нарізати та подрібнити у комбайні. Якщо під рукою немає комбайна, натріть їх на дрібній тертці.

Запечені яблука: корисний десерт

Цей десерт лікарі рекомендують вживати при багатьох захворюваннях шлунково-кишкового тракту. 

Їсти такі яблука можна навіть у період загострення гастриту. Промийте плоди, видаліть серцевину, за бажання додайте в неї трохи меду або родзинок. Запікати до м’якості при температурному режимі 180 градусів.

Також ви можете пити натуральний яблучний сік, він буде корисним для вашого шлунка.

Чи можна їсти яблука при гастриті? Так, цей фрукт здатний запобігти рецидивам і зменшити запалення. Для профілактики можете їсти свіжі яблука, а в період загострення – запечені, пити сік чи компот.

Exit mobile version