Четвер, 19 Вересня

У багатьох країнах люди вважають, що сонячне проміння корисне для здоров’я. Але чи це так насправді?

Наука дуже неоднозначно говорить про вплив сонця та ультрафіолету на людину. Існують дослідження, які доводять, що сонячне світло позитивно впливає на емоційний стан людей. Наприклад, у роботі 2013 року вчені з Вільного університету Берліна вказують, що люди, яких опитували в сонячні дні, почувалися щасливішими.

У той самий час дослідження, проведене Університетом Гумбольдта у Берліні, у якому брали участь понад тисячу, не підтвердило цю теорію. Хоча добровольці зазвичай не були такими втомленими у сонячні дні.

Є також думка, що зимові похмурі дні роблять людей більш схильними до депресії. Але згідно з американським дослідженням, у якому взяли участь понад 38 тисяч добровольців, такого зв’язку між цими явищами немає.

А якщо говорити про фізичне здоров’я, то вчені вже говорять про вплив сонця на людину більш виразно. Завдяки сонячному світлу (в помірних кількостях) в організмі виробляється вітамін D, здатний знизити тиск, зменшити ймовірність розвитку раку.

Отримувати достатню кількість сонячного світла важливо і вранці. Це дасть можливість підтримувати циркадний ритм (біологічний годинник організму) та забезпечить здоровий сон.

Exit mobile version