Субота, 4 Травня

Всі ми знайомі з фруктом і чули про користь та шкоду лимона для здоров’я, адже це традиційний продукт, який рятує нас від простудних захворювань. На жаль, на цьому наші знання обмежуються. Насправді, лимон – сильний антисептик, який допомагає боротися з різними хворобами та інфекціями. 

Для цього його їдять як у сирому вигляді, так і вичавлюють соки або роблять пасту з медом та імбиром, збиваючи всі складові в блендері.

Люди, які опікуються своїм здоров’ям, знають про користь лимонного соку. Ще стародавні йоги радили випивати сік із 1 лимона щодня, щоб бути здоровим. 

Про вітамін С у лимоні знає кожен, але про те, що в ньому є ще десятки інших корисних елементів, мало хто чув.

Вміст вітаміну С у лимоні

У 1 плоді міститься третина добової норми вітаміну С. Тому неможливо зрозуміти, звідки всі знають саме про цю складову, коли інших корисних речовин у лимоні набагато більше, ніж вітаміну С. У ньому є наступні вітаміни: PP, C, E, D, A , B1, B2, P (він же рутин, який знаходиться у всіх цитрусових).

Крім того, лимон багатий на пектин, біофлавоніди, ефірні олії, тіамін, рибофлавін, лимонін. У його складі є і мінерали: натрій, цинк, магній, кальцій, калій, марганець, залізо, фосфор, мідь, фтор, хлор, молібден, бор, сірка.

Чим корисний лимон для організму

Лимон сприятливо впливає на фізичний стан людини:

  • зміцнення судин;
  • нормалізація окисно-відновних процесів; 
  • попередження появи зморшок;
  • зміцнення імунітету;
  • виведення шлаків та токсинів;
  • покращення обміну речовин;
  • запобігання інфаркту та інсульту;
  • зняття зубного болю; 
  • профілактика карієсу.

Цей цитрусовий з давніх часів використовується для лікування різних захворювань, включаючи і жіночі: атеросклероз, аменорея, ускладнення після пологів, опущення матки, фарингіт, ангіна, ШКТ, нирки, проблеми з тиском, астма, ниркові камені.

Багато хто чув про користь води з лимоном та медом. Регулярне вживання такого напою не дозволить накопичуватися сечовій кислоті і запобігатиме появі таких проблем, як цукровий діабет, анемія, ожиріння, подагра, захворювання нервової системи, ревматизм, камені в нирках.

Натщесерце напій впливає очищаючим чином на ШКТ, виводячи калові маси разом зі шлаками і токсинами. Особливо це актуально при токсикозі вагітних та неправильному харчуванні, коли в раціоні є смажене, копчене, жирне.

Багато хто в курсі, чим корисний чай з лимоном, адже кілька крапель соку, що вживаються з чаєм, здатні запобігти появі каменів у нирках. 

Стало відомо, що плід може поліпшити як фізичний стан, так і ментальний, емоційний, таким чином:

  • покращення психічної рівноваги; 
  • підвищення працездатності; 
  • стимуляція пам’яті, мозкової діяльності, концентрації уваги.

Протипоказання

Тепер, коли ми ознайомилися з корисними властивостями лимона, необхідно також врахувати протипоказання. Слід бути обережними із впливом лимонного соку на емаль. Якщо після споживання цього фрукта не полоскати ротову порожнину, можуть початися проблеми із зубами та підвищитись їх чутливість.

Якщо кислотність у травному тракті підвищена, варто обмежити себе у споживанні плода. Також лимон може спричинити алергічні реакції. Цей цитрусовий не варто активно їсти людям з виразковими захворюваннями, гастритом та панкреатитом.

Exit mobile version