П’ятниця, 22 Листопада

Деменція чи недоумство — хвороба, яка наздоганяє не лише літніх, а іноді ще цілком бадьорих та активних людей середнього віку. Вилікувати її неможливо, але цілком реально підтримувати стан, уповільнити прогресування хвороби та покращити якість життя. Головне — вчасно зрозуміти, що близьких почалися серйозні мозкові порушення. І однією з перших ознак багато хто вважає втрату пам’яті. Це так, але не завжди. Забувати назви, терміни і навіть прості слова можуть і здорові люди. Часто це зовсім не свідчить про проблеми. Але є один важливий аспект.

Сімейний лікар Томі Мітчелл розповів про одну з явних ознак, що мозок страждає і в людини розвивається деменція – якщо він забуває ось ці 3 прості речі.

Ознаки деменції

— З віком ми завжди починаємо щось забувати — це нормально, — каже Томі Мітчелл. — Ми втрачаємо ключі чи забуваємо день народження друга. Але в людей з деменцією втрата пам’яті виявляється набагато серйознішою. Плюс можуть виникнути проблеми з промовою, мисленням та судженням. Наприклад, люди з деменцією можуть відчувати труднощі під час повсякденних завдань і навіть забувати, хто вони.

Три речі, які найчастіше забувають люди, які страждають на деменцію:

  1. недавні події;
  2. імена людей, яких вони добре знають;
  3. знайомі місця, де вони бувають.

— Багато людей із деменцією також відчувають труднощі із засвоєнням нової інформації та розумінням абстрактних понять, – каже Мітчелл. — У міру прогресування захворювання люди з деменцією можуть ставати все більш замкнутими і, зрештою, повністю втратити здатність говорити або спілкуватися. 

Іншими симптомами деменції лікарі називають сплутаність свідомості, збудження та агресію, проблеми із зором, зміни у поведінці, які з’явилися раптово.

Чим відрізняється деменція від хвороби Альцгеймера

— І те, й інше це дегенеративні захворювання головного мозку, але між ними є відмінності. Деменція – це загальний термін, що використовується для опису зниження когнітивних функцій, а хвороба Альцгеймера – найбільш поширена форма деменції. Це захворювання вражає ділянки мозку, які відповідають за пам’ять та мовлення. Крім того, хвороба Альцгеймера зазвичай прогресує повільніше, ніж інші види деменції. Зазвичай вона розвивається у людей старше 65 років, у той час як інші форми деменції можуть вражати людей різного віку. 

Exit mobile version