Неділя, 19 Травня

Щоб зберегти стрункість та молодість, необхідно привчати себе до правильних харчових звичок. Саме вони допоможуть не зриватися на солодке, коли сумно чи тривожно, не бігти до косметолога, панікуючи, що на шкірі з’явилися висипання або колір обличчя став занадто тьмяним.

Деякі помилково вважають, що правильні харчові звички це дорого, вони вимагають багато сил і вкладень. Насправді все зовсім не так, каже дієтолог Раші Чоудхарі. Експерт з Індії розповіла про прості хитрощі, які справді допоможуть виглядати молодшими та почуватися набагато краще.

Носити з собою горіхи та натуральний йогурт

Або ж будь-який інший корисний перекус, який вам найбільше подобається. Це можуть бути:

  • цільнозернові хлібці,
  • пара шматочків твердого сиру,
  • овочі,
  • фрукти,
  • грецький йогурт,
  • шматочок вареної курячої грудки,
  • сир.

Часто буває так, що інтервал між сніданком і обідом занадто великий, тому бажання перекусити цілком зрозуміле. І краще це буде сир з фруктами, ніж печиво з цукерками, які, напевно, є в офісі під рукою.

Пити чорну каву

Міцний ароматний напій справді корисний для здоров’я, якщо пити його в розумних межах. За словами індійського дієтолога, дві чашки чорної кави на день допоможуть вам приборкати апетит. Напій містить антиоксиданти, які корисні для серця, — ще один аргумент «за», щоб почати пити каву без добавок (жирних вершків і солодких сиропів).

Не соромитися просити «заміни» у ресторані

Якщо ви побажаєте, то кухар без проблем прибере з вашої страви жирний соус, замінить майонез на сметану, не додаватиме в сирники згущене молоко. Про це треба обов’язково сказати офіціанту без жодного сорому.

«Я завжди прошу покласти трохи більше овочів, прибрати із страви солодку кукурудзу, замінити білий хліб цільнозерновим. Це допомагає зміцнити правильні харчові звички та уникнути зриву», — цитує дієтолога видання Indianexpress.

Намагатися вечеряти раніше за звичний час

Пізні вечері – головний стимулятор викиду інсуліну та кортизолу в кров перед сном, через які ви починаєте гостро відчувати почуття голоду, не можете заснути, хочете з’їсти якнайбільше солодкого.

Навіть якщо не завжди виходить вечеряти раніше, зруште останній прийом їжі на пару годин хоча б 3-4 рази на тиждень. Ви побачите, що результат точно не змусить довго чекати.

Не лаяти себе за зриви

Привчити себе до правильних навичок — справа шляхетна, але довга. Якщо ви більше десяти років їли шоколад вечорами, то не думайте, що відмовитеся від цього за десять днів. Будуть зриви, і це нормально, каже Раші Чоудхарі.

— Не смійте лаяти себе! Навпаки, зриви треба сприймати як факт, що організм перебудовується, у ньому щось змінюється, отже ви рухаєтеся вперед. Обов’язково хваліть себе, коли повечеряєте раніше і перекусіть яблуком з горіхами, а не печивом. «Позитивні емоції дуже допомагають досягати поставленої мети», – підсумувала дієтолог.

Exit mobile version