Понеділок, 25 Листопада

Згідно з даними міністерства охорони здоров’я, праці та соцзабезпечення Японії, кількість довгожителів уперше у 2023 році перевищила 85 тисяч. Виходячи зі статистики, в країні налічувалося 80 450 громадян, вік яких 100 років та старше. До речі, це на 916 осіб більше, ніж у 2022 році.

Більшою мірою довгожителі є жінки. Довгоживущі представниці прекрасної статі в Японії становлять 88% від усіх довгожителів у світі.

Японія почала реєструвати кількість довгожителів у 1963 році. На той час у країні проживало всього 153 особи віком 100 років і старше. Але 1988 року їх кількість зросла до 10 тисяч. Японські жінки в середньому мешкають до 87,45 року, а чоловіки – до 81,41 року.

Чому японці так довго живуть і не старіють

Річ у тім, що японці серйозно ставляться до свого способу життя.

По-перше, вони ретельно стежать за здоров’ям і за перших ознак будь-якого нездужання відразу ж звертаються до лікарів. Крім цього, вони ще й щороку проходять планову диспансеризацію.

Другим чинником довголіття мешканців цієї країни є здорове харчування. Майже жоден японець не їсть жирну, калорійну їжу. Дієтологи вважають, що раціон японців найкорисніший і сприяє довголіттю. Вони віддають перевагу свіжим, здоровим продуктам і стравам, які практично ніколи не приправляють спеціями, а також мало солять.

Третя причина – здоровий, міцний сон. Лягають спати і прокидаються японці рано, вони суворо дотримуються режиму дня і живуть буквально щогодини.

Четверта причина – любов до гарячої ванни. Перед сном японці люблять поніжитися в гарячій воді. А це, як вважають лікарі та експерти, добре впливає на організм загалом.

П’ятою причиною є активний спосіб життя. Спорт, спорт та ще раз спорт. Японці практикують та поєднують різні види активної діяльності.

До речі, минулого року померла найстарша мешканка планети Кане Танаке з Фукуокі, їй було 118 років і вона занесена до Книги рекордів Гіннесса.

Японка проживала в домі для літніх людей, де дотримувалася суворого режиму. За словами Кані, секрет її довголіття полягав у ранньому підйомі, хорошій їжі та математичних заняттях. Про це повідомляє інтернет-портал CNN.

Exit mobile version