Субота, 23 Листопада

Чи ви знали, що баклажан — це, строго кажучи, ягода? Середина літа — саме сезон, коли на ринках та в магазинах з’являються смачні стиглі баклажани. Які корисні властивості є у цього продукту і кому його таки не варто?

Баклажани містять нікотинову кислоту, яка може полегшити відмову від куріння. Тому якщо ви плануєте відмовитися від шкідливої ​​звички, придивіться до цього продукту.

Крім того, у баклажанах багато антиоксидантів. Це речовини, які захищають організм від вільних радикалів та знижують ризик появи пухлин. Наприклад, у баклажани є антоціан, що зменшує ризик розвитку гіпертонічної хвороби та атеросклерозу, він знижує тиск і робить стінки судин більш еластичними. А ще в продукті багато калію, цей мінерал дозволяє покращити роботу серця.

Баклажани багаті на клітковину, яка сприяє зниженню рівня цукру в крові, уповільнює швидкість травлення. Крім того, у них досить мало калорій: на 100 г — лише 25 ккал. Це робить продукт ідеальним для тих, хто хоче схуднути. Харчові волокна повільно перетравлюються і дають довге відчуття насичення, що перешкоджає переїданню.

Інші корисні властивості баклажанів:

  • знімають набряки та виводять солі сечової кислоти;
  • стабілізують гемоглобін;
  • продукт корисний для потенції;
  • покращують когнітивні функції та збільшують приплив крові до мозку.

Свої недоліки та протипоказання у продукту теж є. У ньому міститься соланін – рослинна отрута, яка є в багатьох плодах сімейства пасльонових. Чим старший баклажан, тим більше в ньому соланіну, здатного загострити артрит.

Обмежувати вживання препарату слід людям із проблемами ШКТ (гастритами, виразками). У осіб з непереносимістю та алергією на баклажани вони повинні виключатися з раціону.

Баклажани мають низький глікемічний індекс, що означає, що вони повільно збільшують рівень цукру в крові після їди. Це особливо корисно для людей із діабетом. Клітковина в цьому продукті добре допомагає тим, хто страждає від запорів. А ще завдяки харчовим волокнам баклажан допомагає знизити рівень холестерину в крові, що піде на користь серцево-судинній системі.

Крім того, баклажани містять фенольні сполуки, які можуть допомогти у підтримці здоров’я кісток та запобіганні розвитку остеопорозу.

Однак є продукти і мінуси. Некоректне оброблення або зберігання баклажанів може призвести до розмноження бактерій і викликати харчове отруєння. Тому важливо правильно готувати та зберігати незвичайну ягоду.

Крім того, баклажан містить оксалати, які можуть сприяти утворенню каменів у нирках у людей, схильних до цього захворювання. Оксалати також можуть викликати подразнення слизової оболонки рота та горла.

Exit mobile version