Багато людей починають приймати добавки, щоб знизити вагу, покращити стан волосся тощо. Але чи справді вони допомагають із наукового погляду?
Доктор медичних наук та хірург-ортопед з Атланти Келлі К. Міддлтон сказала, що деякі харчові добавки купувати не варто. Ефективність їх не доведена або ви ризикуєте при їх прийомі зіткнутися з неприємними побічними ефектами.
- Екстракт гарцинії камбоджійської. Доказів того, що він допомагає схуднути та зменшити апетит, мало, але при цьому ви можете зіткнутися з розладом харчової поведінки, нудотою, пошкодженням печінки.
- Кава. Зазвичай її приймають для зменшення стресу, занепокоєння, поліпшення якості сну. Однак, наукові дослідження показують, що при тривалому прийомі у вас може виникнути пошкодження печінки. Більше того, кава здатна взаємодіяти з багатьма ліками та посилити їх побічні ефекти.
- Йохімбе. Рекламується ця добавка як сексуальний підсилювач. Однак у наукових працях говориться, що вона може спричинити такі побічні ефекти, як почастішання пульсу та збільшення кров’яного тиску, занепокоєння, судоми.
- Мультивітаміни. Майже жодній людині не потрібно приймати стільки вітамінів та мінералів відразу. До того ж вони часто бувають розчинними у воді, тобто тіло просто позбавиться непотрібних йому речовин. Крім того, багато подібних речовин можуть призвести до запорів і наукові дослідження демонструють, що добавки бета-каротином та вітаміном Е шкідливі, особливо у великих дозах.