Понеділок, 29 Квітня

Випираючий живіт – одна з найчастіших причин для невдоволення своєю фігурою у жінок, та й не тільки у них. Здавалося б, начебто і спортом займаєшся, і харчування налагодив, і цифра на терезах тішить, ні про яке абдомінальне ожиріння й мови немає – а животик все одно стирчить.

Іноді причина, через яку ви все ніяк не можете досягти ідеально плоского живота, ховається в проблемах з вашою поставою. Чи чули ви щось про лордоз і гіперлордоз?

Що таке лордоз

– Анатомічно хребетний стовп людини влаштований таким чином, що кожен його відділ має свої вигини. Це потрібно для того, щоб збалансовано розподілити навантаження на хребет, зберегти його амортизаційні властивості.

У хребта є кілька відділів, кожен із яких бере участь в утворенні окремих частин і порожнин тулуба:

  • Шийний;
  • Грудний;
  • Поперековий;
  • Крижовий;
  • Копчиковий.

Усі ці відділи по черзі розділені на вигини хребта. Шийний і поперековий відділи мають лордоз – анатомічний вигин уперед (утворюючи втягнення хребта всередину). Грудний та крижовий відділ мають кіфоз  – вигин хребта, спрямований назад. По суті утворюється невеликий горбик.

Коли починаються проблеми

Сам по собі лордоз нормальний, ніякої небезпеки здоров’ю не становить. Проблеми починаються у двох випадках: при згладженому лордозі або надмірному.

Відхилення від норми вигину лордоза можуть призводити до структурних хронічних проблем хребта. Наприклад, до:

  • появі протрузій і гриж міжхребцевого диска;
  • прискорення прояву остеохондрозу;
  • артрозу фасеткових суглобів.

Звідки береться гіперлордоз

Часто гіперлордоз виникає на тлі спроб жінки прийняти на фото красиву позу: нерідко жінки намагаються збільшити дугу поперекового лордоза у спробі зробити таз більш виступаючим, а сідниці – більш виразними. Коли цей вигин збільшується дуже сильно, живіт також може виступати вперед.

А ось інші поширені причини відхилення від норми вигину лордоза:

  1. Перевантаження м’язів поперекового відділу;
  2. Неправильне становище м’язів уві сні;
  3. Неправильна посадка;
  4. Перевантаження чи нерівномірне навантаження на хребет та його м’язи під час роботи чи тренувань.

Як позбутися гіперлордозу

– Гіперлордоз – дуже неприємне явище, яке здатне завдати людині багато проблем як і естетичних, так і зі здоров’ям. Тому так важливо докласти зусиль, щоб позбавитися цієї особливості.

Імовірність того, що гіперлордоз зникне, залежить від кожного конкретного випадку. У деяких ситуаціях усунути проблему вже не вдасться.

Але і тим, у кого випадок не запущений, і тим, у кого цей стан спостерігається вже давно, не зайвим буде приділити увагу фізичним вправам, які спрямовані на: 

  • Зміцнення м’язів задньої поверхні стегна (напівсухожильна, напівперетинчаста, біцепс стегна);
  • Зміцнення великого сідничного м’яза;
  • Зміцнення прямого м’яза живота; 
  • Розтягування та/або розслаблення комплексу згиначів стегна – квадрицепса та клубово-поперекового м’яза.

Особливий акцент варто зробити на функціональний тренінг, корекційні заняття та розслаблюючі техніки (стретчинг та міофасціальний реліз). Не зайвими будуть процедури з перкусійного масажу.

Важливо враховувати, що «тонке налаштування» тіла самотужки — справа складна, тому що потрібен погляд з боку та гарне розуміння як анатомії з біомеханікою, так і спеціалізованих методик. З цієї причини важливо на першому етапі знайти грамотного фітнес-тренера, який добре розуміється на питанні. Після того, як знайдете і переконайтеся в його кваліфікації, пройдіть з ним хоча б 5 тренувань, щоб навчити своє тіло правильно рухатися і опанувати потрібну програму занять, якої вистачить для прогресу протягом 2-3 місяців.

Exit mobile version