Вівторок, 14 Травня

Медиці знадобилося багато часу, щоб визнати, що їжа дуже впливає і на тіло, і на мозок людини. І одне з перших досліджень на цю тему було проведено професором Феліче Джека із Центру харчування та настрою у Мельбурні.

У дослідженні професора Феліче Джека із Центру харчування та настрою у Мельбурні брали участь 67 осіб. Всі вони страждали на помірну або важку депресію. Деякі з них протягом 12 тижнів дотримувалися середземноморської дієти, а деякі нічого не змінювали у раціоні.

В результаті у 32% з тих, хто дотримувався середземноморської дієти (а також почав вживати менше солодощів, рафінованих пластівців, смаженої їжі, фастфуду, обробленого м’яса, солодких напоїв), настала ремісія (і вони змогли скоротити кількість ліків, які вони вживали). У контрольній групі таких було 8%.

Причому у людей, які краще за інших слідували середземноморській дієті, підвищився настрій. І кілька інших досліджень це підтвердили.

Певні компоненти середземноморської дієти (жирна риба та оливкова олія) відрізняються протизапальним ефектом. Також з’являється все більше доказів, що депресія та занепокоєння можуть бути пов’язані із запаленням мозку. Також продукти, що входять до складу середземноморського раціону, сприяють зростанню «хороших» бактерій у кишечнику, а вони вже виробляють протизапальні речовини.

Продукти, які сприятливо позначаються на нашому настрої, називаються психобіотиками. Попередні результати одного дослідження показали, що дієта, яка позитивно впливає на мікробіоту (бактерії в кишечнику), справді підвищує настрій та зміцнює психічне здоров’я.

Exit mobile version