Вівторок, 4 Лютого

Наш організм потребує якісного відпочинку, і це не можна ігнорувати.

Чому сучасним людям не вистачає відпочинку?

Сьогодні весь світ буквально одержимий прагненням зберегти молодість. Найвпливовіші та найбагатші люди готові піти на все, щоб хоч трохи призупинити час. Однак лікарі нагадують, що в гонитві за зовнішнім виглядом ми часто забуваємо про головне – здоров’я мозку, пише Pixelinform.

Вплив сну на старіння та здоров’я мозку

Доктор Ніл Стенлі, який займається питаннями старіння та лікування деменції, наголошує, що для підтримки здоров’я мозку важливий насамперед якісний сон. Хоча багато людей дотримуються антивікової дієти та активно займаються спортом, без належного відпочинку організм не зможе повноцінно функціонувати.

Міф про короткий сон

Чимало відомих особистостей вважають, що можуть спати менше 7-8 годин і залишатися продуктивними. Проте Стенлі пояснює, що це лише самонавіювання. Яскравим прикладом є Маргарет Тетчер, яка пишалася тим, що їй достатньо лише 4-х годин сну. Однак наприкінці життя колишня прем’єр-міністр Великої Британії страждала від слабоумства.

Чи можна надолужити втрачений сон?

Насичений ритм сучасного життя часто не дозволяє людині регулярно висипатися. Однак останні дослідження доводять, що часткове відновлення можливе. Лікар рекомендує: якщо робочий тиждень був важким, виділіть на вихідних 2-3 години для денного сну. Це суттєво допоможе мозку відновитися.

Чому просто лежати – не найкраще рішення

Лікар застерігає від звички проводити вільний час у ліжку без сну. Пасивне лежання негативно впливає на організм і може посилювати стомлення, замість того, щоб сприяти відновленню.

Таким чином, секрет довголіття та здорового мозку – це не тільки правильна дієта та фізична активність, а й дотримання режиму сну.

Exit mobile version