Якщо ви не мислите свого життя без книг, то ви не тільки можете проживати історії героїв, які опиняються в різних ситуаціях, а й продовжити власне життя.
Про те, що читання як популярне хобі не тільки корисне для мозку, а й сприяє довголіттю, розповів відомий лікар Майкл Мослі з посиланням на дослідження вчених Єльського університету.
— Читання не лише допомагає зберігати когнітивні здібності з віком, а й є справжнім ключем до більш довгого життя, – додав він.
Згідно з дослідженням про взаємозв’язок читання з довголіттям, опублікованому на ресурсі PubMed, ті, хто читає 3,5 години і більше на тиждень, живуть на 23 місяці довше, ніж ті, хто зовсім байдужий до читання. Такого висновку дійшли вчені Йеля, вивчивши звички людей віком від 50 років. Загалом у дослідженні взяли участь понад 3600 осіб.
— При цьому ми виявили, що читання книг приносить більше користі, ніж читання газет чи журналів, – заявив автор дослідження Ані Бавіші. — Найімовірніше, це пов’язано з тим, що книжки більше задіють розум читача і дають набагато більше когнітивної користі.
У дослідженні не наголошувалося, які саме книги читали піддослідні, але йшлося про художню літературу. Вчені також зазначають, що такої користі, як від читання книг, від будь-якої іншої сидячої діяльності, не спостерігається.
— Тобто лише 30 хвилин, проведених за читанням книг щодня, можуть збільшити ваше життя майже на два роки, — коментує результати дослідження Майкл Мослі.
Як читати правильно
Дослідження показують, що соціально-активні люди, як правило, живуть довше, і лікар Мослі припускає, що читаючи книгу, людина фактично вступає у відносини з її персонажами.
Однак, якщо ви хочете отримати максимум користі від читання книг, треба дотримуватись простих правил – по-перше, це має бути регулярною звичкою. Брати в руки книгу треба щодня — хоч би на нетривалий час.
— Чудовий варіант — читати перед сном, — впевнений Майкл Мослі. — При цьому не має значення, який жанр літератури вам до душі, — головне, щоб ви отримували від читання насолоду.