Понеділок, 6 Травня

Раніше пацієнтам із раком рекомендували більше відпочивати. Однак зараз з’являється все більше наукових доказів того, що фізична активність насправді не тільки безпечна, а й корисна для лікування онкологічних захворювань.

Представники Всесвітньої організації охорони здоров’я радять людям із хронічними захворюваннями, включаючи рак, займатися спортом. І ось п’ять причин, через які фізична активність може бути корисною для пацієнтів з онкологією.

  • Підтримує психічне здоров’я. Дослідження показують, що багато пацієнтів з раком страждають від підвищеної тривожності та від симптомів депресії. Однак у більшості наукових праць також зазначається, що фізична активність підвищує самооцінку людей, покращує їхній настрій, допомагає впоратися із проблемами з психікою. Значно знижують ознаки депресії та тривожності у людей з різними видами раку аеробні вправи середньої інтенсивності (наприклад, швидка ходьба) двічі-тричі на тиждень разом із зміцненням м’язів.
  • Зменшує втому. Це, як демонструють наукові дослідження, можливе за регулярного фізичного навантаження. Так, тренування помірної та високої інтенсивності, які поєднують аеробні вправи, вправи на зміцнення м’язів два-три рази на тиждень, знижують втому у людей з раком простати та молочної залози.
  • Допомагає впоратися з лікуванням раку. Зараз відомо, що пацієнтки з раком молочної залози, які в період лікування виконували вправи на зміцнення м’язів або поєднували силові та аеробні вправи, рідше потребували зниження дози хіміотерапії.
  • Може запобігти госпіталізації. Вчені з’ясували, що знизити ризик госпіталізації за допомогою фізичної активності можна у пацієнтів із раком молочної залози. У ході дослідження в учасників, які займалися спортом протягом 16 тижнів, частота госпіталізацій була на 3% нижчою, ніж ті, хто не тренувався.
  • Знижує ризик рецидиву та підвищує виживання. Великий огляд 18 досліджень фізичної активності хворих на рак показав, що більш високий рівень фізичної активності був пов’язаний зі зниженням рецидиву раку, а також підвищенням виживання на 40-50%.
Exit mobile version