Субота, 23 Листопада

Щоб отруїтися грибами, необов’язково знайти в лісі і з’їсти щось отруйне. Навіть їстівні гриби здатні викликати серйозне нездужання, якщо їх неправильно збирати, обробляти та готувати.

Лікарі назвали сновні правила, яких варто дотримуватись, якщо не хочете отримати харчове отруєння.

  1. Не знаєте, що за гриб, — не беріть .
  2. Не беріть старі, перерослі та червиві гриби.
  3. Збирайте гриби далеко від доріг та населених пунктів .
  4. Використовуйте для збору плетені кошики, у яких гриби довше залишатимуться свіжими.
  5. Зрізайте кожен гриб із цілою ніжкою .
  6. Перебирайте зібрані гриби того ж дня. Гриби – це білок, а будь-який білок дуже швидко псується. Тому після повернення з лісу відсортуйте гриби за видами, ретельно перевірте та викиньте червиві, перезрілі, без ніжок і в’ялі.
  7. Не зберігайте гриби в теплі, це продукт, що швидко псується.

За словами фахівців, однією з головних причин розвитку харчового отруєння є неправильна технологія приготування грибів.

Гриби потрібно спеціальним чином обробити: очистити від землі, добре промити у воді, замочити та відварити. У процесі обробки отруйні речовини видаляються з грибів, тільки після цього їх можна використовувати для приготування страв.

До речі, приготування грибів теж не можна відкладати на потім, це треба робити в день збору. А якщо збираєтеся маринувати або солити гриби, не використовуйте оцинкований і глиняний глазурований посуд.

У чому користь грибів

На гриби радять звернути увагу насамперед тим, хто з якихось причин вирішив відмовитись від м’яса. Вони можуть стати гарною альтернативою завдяки високому вмісту білків та клітковини у складі.

У грибах також багато селену, який потрібний нам для обміну речовин та здоров’я щитовидної залози. А ще цей антиоксидант захищає організм від ушкоджень, спричинених окислювальним стресом.

Ще у грибах є бета-глюкан. Ця сполука допомагає знизити рівень шкідливого холестерину та зміцнює серцево-судинну систему, знижує ризик розвитку цукрового діабету.

Крім того, в них ви знайдете багато інших корисних мікроелементів та вітамінів, включаючи:

  • пантотенову кислоту (вітамін В5);
  • ніацин (вітамін В3);
  • рибофлавін (вітамін В2);
  • калій;
  • кальцій;
  • мідь.
Exit mobile version