П’ятниця, 22 Листопада

Наша пам’ять та когнітивні здібності з віком погіршуються. Це природний процес, старіння нікому не вдається уникнути. За словами нейрохірургів, у людей похилого віку мозок навіть стає темнішим: це сліди його старанної багаторічної роботи. Але ви можете підтримувати свої когнітивні здібності. Для цього потрібно постійно вчитися, робити щось нове, займатися спортом та стежити за раціоном.

Лікарі рекомендують звернути увагу на такі продукти, вони допоможуть вашій нервовій системі і в цілому сприятливо позначаться на стані здоров’я.

Яйця

Курячі яйця вважаються чудовим джерелом поживних речовин, що підтримують здоров’я мозку. У них міститься холін (150 мг на велике яйце), а також лютеїн та зеаксантин (252 мкг на велике яйце).

Так, холін у яйцях допомагає підтримувати здоров’я мозку протягом усього життя у будь-якому віці та на будь-якому етапі, він сприятливо впливає на пам’ять, мислення, настрій та інші фактори, за які відповідальна наша нервова система.

Лютеїн вже давно асоціюється зі здоров’ям очей, але дослідження показали, що він також може відігравати важливу роль у покращенні когнітивних функцій. Причому корисний лютеїн як дітям, так і дорослим і людям похилого віку.

Гриби

Не всі знають, що у грибах міститься эрготионеин. Це амінокислота, що діє як антиоксидант. Протизапальні та антиоксидантні властивості ерготіонеїну роблять її важливою біоактивною сполукою, яка може сприяти здоровому старінню, покращенню когнітивних функцій та зниженню стресу.

Дослідники, які опублікували статтю в British Journal of Nutrition, назвали ерготіонеїн «вітаміном довголіття», припускаючи, що ця кислота може бути важливим джерелом для підтримки здорового старіння та покращення когнітивних функцій.

Найбільше ерготіонеїну міститься в грибах шиїтаке і гливах.

Грецькі горіхи

Цей продукт містить омега-3 жирні кислоти ALA, це ключовий елемент для здоров’я мозку. Якщо ви привчите себе їсти волоські горіхи, то ваш організм буде набагато краще справлятися із запаленням та окислювальним стресом – ці два фактори якраз і впливають на зниження когнітивних функцій.

Чорниця

Ця ягода корисна для всіх, але особливо варто на неї звернути увагу людям похилого віку. Вчені провели дослідження, після якого дійшли висновку: учасники, які їли цю ягоду, рідше страждали від когнітивних порушень, їхня пам’ять покращилася протягом 6 місяців.

Крім того, згідно з дослідженням, яке опубліковано в Американському журналі з клінічного харчування, люди, які включили до свого раціону чорницю, рідше страждали від хвороб серця, плюс у них підвищився рівень «хорошого» холестерину в крові.

Чай

Тут підійде будь-який: чорний, зелений, улун чи білий. Люди, які пили чай щодня, рідше страждали від проблем із пам’яттю та різних когнітивних порушень.

У чаї міститься флавонол – речовина, яка вкрай корисна для мозку. Забезпечити щоденну дозу 500 мг флавонолів досить просто. Можна, можливо просто випити одну чашку чаю (підійдуть як чорний, так і зелений, але в зеленому корисних сполук більше). Ще можна з’їсти кілька шматочків темного шоколаду (в одній стограмовій плитці є майже 2 г флавонідів — у чотири рази більше, ніж щоденна норма) або кілька порцій ягід чи яблук.

Жирна риба

У жирній рибі міститься омега-3 – мабуть, це той самий продукт, в якому цієї речовини найбільше. А ще в цьому продукті є вітамін D, який теж дуже важливий для молодості та правильної роботи мозку. У 100 г дикого лосося чи скумбрії може бути його добова норма.

Апельсини

Апельсини містять безліч поживних речовин та рослинних сполук, що позитивно впливають на пам’ять. Дослідження американських вчених показало: люди, які щодня протягом 8 тижнів пили сік зі свіжих апельсинів, показали найкращі результати у когнітивних тестах.

Також апельсини містять багато вітамінів групи B. Вони зміцнюють імунітет та покращують роботу судин. Шкірка апельсина – джерело вітамінів краси, каротиноїдів – це рослинна форма вітаміну А. Вони впливають на якість шкіри та покращують зір.

Листові овочі

Зверніть увагу на такі продукти:

  • рукола;
  • кріп;
  • шпинат;
  • м’ята;
  • капуста;
  • селера.

Листова зелень багата вітамінами групи В, фолієвою кислотою, лютеїном та бета-каротином. Корисні речовини у складі зелені працюють як антиоксиданти. А фолієва кислота разом із вітаміном В знижують кількість гомоцистеїну, відкладення якого з віком послаблюють пам’ять та призводять до хвороби Альцгеймера.

Кавун

Користь кавуна важко переоцінити. У ньому міститься велика кількість вітамінів А, В6 і С, а також фітонутрієнтів, які лише додадуть здоров’я. Крім того, кавун ефективно заповнює запаси рідини в організмі у спеку та забезпечує правильну гідратацію, яка допомагає регулювати температуру тіла.

Крім того, кавун – джерело антиоксиданту лікопіну та сполуки під назвою L-цитрулін. Це амінокислота, з неї в організмі синтезується оксид азоту, який, у свою чергу, сприяє розширенню судин та підтримує їх тонус.

Exit mobile version