Субота, 18 Травня

На порятунок людини з інфарктом не так багато часу. Незважаючи на всі досягнення сучасної медицини, деякі хворі на інфаркт, за статистикою, помирають у перші 7 днів захворювання. І найчастіше виною тому — невчасна допомога. Ми часто ігноруємо сигнали, які подає наш організм. Адже навколо стільки справ, «зараз болить, скоро саме пройде», думає багато хто.

Навіть коли інфаркт уже трапився, часто людина не розуміє, що відбувається і чекає на полегшення. Це найнеприємніша помилка, бо є зовсім небагато часу, буквально дві години, щоб виправити ситуацію та уникнути тяжких наслідків.

Однак у деяких випадках організм сигналить про катастрофу заздалегідь. Так, печіння і біль у грудях, слабкість з’являються, коли судинна катастрофа ось-ось станеться. Але є симптом, який несподівано виникає за кілька тижнів – йдеться про сильну пітливість.

— Вас має особливо насторожити, якщо раніше ви не страждали на цю проблему, але раптом почали різко сильно потіти. При цьому ви не займаєтеся спортом, вам не жарко, але по спині та грудях все одно котяться краплі холодного поту, — цитує видання Express кардіолога Саттер Зі-Цзянь Сюй.

Згідно з дослідженнями, сильна пітливість може бути провісником інфаркту. У деяких людей серцевий напад наступав через місяць-два після появи неприємного симптому, але були випадки, коли трагедія траплялася пізніше, наприклад, через півроку.

Важлива деталь: деякі жінки сприймають сильну пітливість за симптом менопаузи. У більшості випадків, звичайно, так воно і є — винна гормональна перебудова організму. Але щоб уберегти себе від інфаркту, краще все ж таки перестрахуватися і звернутися до кардіолога. Особливо, якщо вас турбують такі симптоми:

  1. з’явився біль, що іррадіює  — це такий біль, при якому відбувається поширення больових відчуттів за межі їх джерела, тобто на сусідні тканини і органи. І там може боліти сильніше, що і збиває з пантелику. Наприклад, болітиме в грудях, але лопатка ниє старанніше;
  2. з’явилася задишка (навіть невелика);
  3. з’явився біль у спині чи животі;
  4. ви відчуваєте сильну тривожність, хоча приводів для занепокоєння немає.
Exit mobile version