Неділя, 22 Вересня

Нерідко хазяйкам буває складно змусити себе викинути буханець, злегка зіпсований плямами чорного або зеленого кольору. Деякі перетворюють його на сухарі, інші акуратно видаляють пліснявий шар і використовують м’якуш як інгредієнт для котлет. А хтось може просто з’їсти таку скибку на сніданок чи обід.

Однак необхідно подолати себе – і на те є низка причин.

Мабуть, найголовніша полягає в тому, що пліснява продукує мікротоксини – речовини, які отруюють людський організм та викликають різні захворювання. Найчастіше організм реагує на мікротоксини алергією, але часом цвіль призводить до серйозного ураження легень.

Наостанок нагадаємо, що цвіль – це довгі нитки, що переплітаються, які проникають у весь продукт, навіть якщо цього не видно неозброєним оком. Вважається, що якщо на поверхні продукту з’явилася колонія цвілі розміром 1 сантиметр, то вона вже проникла на таку ж глибину і продовжує розмножуватися.

Таким чином, навіть якщо ви видалите видиму частину цвілі, вона все одно залишиться всередині хліба, що має пористу структуру. Більше того, якщо на хлібі не видно слідів плісняви, але відчувається запах гнилі або гіркості, його теж уже не можна їсти.

Exit mobile version