Напевно, ви хоч раз у житті запізнювалися на роботу або не встигали вчасно зробити доручену вам справу. Іноді обставини грають проти нас, іноді вся справа у звичайній прокрастинації та проблемах з організацією часу. Втім, останнім часом у соцмережах з’явився ще один геніальний аргумент для вашого боса, який цікавиться, чому ви знову запізнилися, — сліпота у часі.
У відео, яке стало популярним у соцмережі TikTok, дівчина під ніком Chaotic Philosopher зі сльозами на очах розповіла, як потенційний роботодавець накричав на неї за питання, чи є у їхній фірмі певні умови для людей зі сліпотою у часі. Вона засудила культуру, де люди страждають через те, що їм дуже важко приходити вчасно.
Ролик дівчини викликав бурхливі дискусії. Багато коментаторів порадили дівчині «просто ввімкнути будильник».
Така скарга справді може здатися надуманою. Проте деякі психологи переконані: сліпота у часі – не вигадка. Особливо сильно це явище поширене серед людей із синдром дефіциту уваги та гіперактивності.
За словами психолога Смріті Джоші, багато чинників, пов’язаних із синдромом, такі як труднощі з робочою пам’яттю та регулюванням уваги, можуть сприяти спотворенню почуття часу.
Втім, інші експерти вважають, що сліпота у часі є не лише у людей із синдромом. Наприклад, психотерапевт Сью Сміт вважає, що дитяча травма також може спровокувати сліпоту в часі та відчуття дисоціації у дитинстві та дорослому віці. Як пояснює психолог Роберт Коммон, сам термін «сліпота в часі» використовують для позначення нездатності розпізнати, коли минув час, або оцінити, скільки часу може зайняти завдання. Явище не вважається хворобою, проте деякі лікарі використовують його як спосіб говорити про концепцію втрати часу.
Ось кілька ознак, що ви страждаєте від сліпоти у часі:
- регулярна втрата часу;
- нездатність зустрічатися з людьми або дотримуватись розкладу;
- неодноразовий зрив термінів;
- мрійливість;
- почуття поглиненості завданням чи відчуття, що решта немає значення;
- нездатність займатися чимось, крім того завдання, яке ви виконуєте;
- почуття застрягання у теперішньому;
- звичка відкладати справи.
Що робити тим, хто помітив сліпоту в часі? Психологи рекомендують більше часу приділяти плануванню свого життя. Слідкувати за часом допоможуть таймери та будильники, вони дадуть можливість не забувати про важливі завдання. Зверніться за допомогою до друзів та близьких: вони можуть нагадувати вам про особливо важливі дедлайни чи справи, пише видання Daily Mail.