П’ятниця, 20 Вересня

Хороший апетит – ознака міцного здоров’я. У той час, як відсутність почуття голоду може призвести до різних проблем аж до анорексії. Якщо вам не хочеться їсти більше кількох днів поспіль, настав час задуматися про те, як підвищити апетит.

Як підвищити поганий апетит: корисні поради

Втрата апетиту може бути спричинена стресом та іншими проблемами. Годувати себе через силу не варто. Потрібно вирішити проблему і зробити так, щоб ваше тіло знову попросило їжі.

Існують маленькі хитрощі, які змусять ваш організм захотіти їсти:

  1. Їжте потроху, але часто. Наш шлунок краще сприймає їжу в невеликих обсягах.
  2. Пийте багато чистої води до 2 літрів на день. Одна з найпоширеніших причин втрати апетиту – зневоднення. Пам’ятайте, що пити воду потрібно ще до того, як ви почнете відчувати спрагу. Жага – це сигнал про те, що ваше тіло вже зневоднене.
  3. Готуйте смачну та гарну їжу. Не ігноруйте правильну презентацію страв, навіть якщо ви їсте на самоті.
  4. Використовуйте всілякі прянощі та приправи. Вони добре сприяють появі апетиту.
  5. Їжте в один час. Не перебивайте апетит шкідливими перекусами на кшталт цукерок та булочок.
  6. Пийте вітаміни, особливо в осінньо-зимовий період.
  7. Відмовтеся від куріння. Пристрасть до тютюну відбиває апетит.
  8. Ведіть активний спосіб життя, займайтеся спортом та довго гуляйте на вулиці.

Можливо, ваш організм намагається повідомити вас про якусь хворобу і тому відмовляється від їжі.

Спочатку потрібно зрозуміти причину цього поганого апетиту. Їх може бути безліч: це гормональний дисбаланс, проблеми з органами травної системи (гастрит, панкреатит, печінкова недостатність), ниркова або серцева недостатність, онкологія, психологічні фактори (стреси, депресії). 

Насамперед необхідно виключити проблеми зі здоров’ям і зрозуміти, чи немає супутніх захворювань, щоб потім звернутися до фахівця. Наприклад, якщо у жінки є проблеми з циклом і апетитом, то цілком ймовірно, що з цією проблемою варто звернутися до гінеколога. Якщо ж у людини біль або тяжкість у шлунку після їжі, відрижка та інші симптоми, варто звернутися до гастроентеролога. Тривалий дефіцит у крові гормонів щитовидної залози уповільнює метаболізм і призводить до зниження почуття голоду, тоді важливою є консультація ендокринолога.

Із загальних рекомендацій: зробити загальний аналіз та біохімічний аналіз крові, дізнатися рівень гормонів щитовидної залози, пройти УЗД внутрішніх органів, зробити гастроскопію та, в деяких випадках, колоноскопію.

Зниження апетиту до його відсутності може бути проявом психічних захворювань чи впливом різних психологічних станів, наприклад, депресія, безсоння, апатія, втома. Такий стан, як тривога, може провокувати центральну нервову систему, виділяти гормони стресу, які уповільнюють травлення і знижують апетит. У таких випадках необхідно виявити проблему та усвідомити її причини з психологом, у разі потреби отримати правильне медикаментозне лікування у психіатра.

Якщо ж немає всіх перелічених вище проблем, а людина просто так відмовляється від їжі, то, швидше за все, можуть бути індивідуальні особливості та переваги смаку та запаху їжі, можливо, вона просто вибирає ту їжу, яка їй/їй не підходить, тому варто просто поекспериментувати з раціоном.

Exit mobile version