Середа, 14 Травня

Багато людей вважають сон на животі зручним і навіть розслаблюючим. Але медики попереджають: така поза — одна з найшкідливіших для здоров’я. Вона негативно впливає на хребет, кровообіг, зір і навіть на стан шкіри, пише Pixelinform.

Опорно-рухова система під ударом

Під час сну на животі порушується природний вигин хребта, а це спричиняє надмірне навантаження на поперек. Як наслідок — біль у спині, оніміння м’язів і суглобів, а також ризик розвитку хронічного болю в шиї. Часте викручування голови вбік може викликати напруження м’язів шиї та головні болі вранці.

Проблеми з кровообігом

Під час сну на животі шия мимоволі повертається набік, що ускладнює притік крові та кисню до мозку. Це загрожує гіпоксією, головним болем та загальною млявістю після сну. Крім того, коли одна група судин стискається, інші змушені працювати в режимі перевантаження, що підвищує ризик серцево-судинних ускладнень.

Якщо додати ще й високу подушку, кровотік ще більше порушується, що знижує якість сну та провокує набряки обличчя.

Небезпека для зору

Поза на животі також може підвищити внутрішньоочний тиск, особливо якщо обличчя впирається в подушку. Це загрожує болем у скронях, втомою очей і навіть погіршенням зору.

Як це впливає на шкіру

Через тривале стиснення шкіри під час сну на животі зменшується приплив крові до клітин. Це призводить до втрати еластичності, появи ранніх зморшок і нездорового вигляду шкіри обличчя. Здавалося б, незначна звичка — але вона здатна вплинути на зовнішність.

Як відучити себе спати на животі

  • Намагайтеся засинати на боці, навіть якщо потім перевертаєтесь — поступово тіло звикне до нового положення.
  • У денний час можна полежати на животі 30–60 хвилин, якщо є така потреба, але на ніч змінювати позу.
  • Обіймайте подушку — це природно стимулює сон на боці.
  • Пам’ятайте: при проблемах із серцем, ожирінні, аритмії, ГЕРХ та особливо під час вагітності (після II триместру) сон на животі небезпечний.

Цікаво, що при апное сну навпаки — саме ця поза може бути безпечнішою. Але в будь-якому разі, універсальної відповіді немає, і орієнтуватися слід на загальний стан здоров’я.

Exit mobile version