Сніданок — найважливіший прийом їжі, який задає тон усьому дню. Але не всі продукти однаково корисні з самого ранку. Деякі з них можуть нашкодити травленню, якщо спожити їх на голодний шлунок, пише Pixelinform.
Що краще відкласти на пізніше
Гостра їжа. Страви з перцем, гірчицею чи гострими соусами подразнюють слизову оболонку шлунка. Якщо дуже хочеться — додавайте їх до страв уже після легкого перекусу (наприклад, молочних продуктів).
Фрукти. Апетитне яблуко або апельсин — не найкращий вибір на порожній шлунок. Їхній фруктовий цукор швидко всмоктується, викликаючи різкий сплеск енергії, а потім — голод. Краще поєднувати фрукти з жменею горіхів або скибочкою сиру.
Солодке печиво та снеки. Це — порожні калорії, які не дають тривалого насичення. Натомість виберіть бутерброд з відвареним м’ясом — смачно і ситно.
Кава, м’ята, цитрусові. Стимулюють вироблення шлункового соку, що може спричинити печію. Спочатку з’їжте щось нейтральне — овочевий салат або картопляне пюре.
Суші. Білий рис і соєвий соус швидко засвоюються і не надовго втамовують голод. Вибирайте роли з овочами або починайте трапезу з легких закусок.
Солодка випічка. Дає короткий приплив енергії, після якого швидко настає занепад сил. Альтернатива — тост із цільнозернового хліба з авокадо.
Газовані напої. Розтягують стінки шлунка, що спричиняє дискомфорт. Набагато краще почати день з теплої води або компоту без цукру.
Копченості та жирні ковбаси. Дуже важко перетравлюються вранці. Краще обрати запечене м’ясо птиці без шкіри.
Сирі овочі. У великій кількості навантажують кишечник. Варто надавати перевагу тушкованим кабачкам чи моркві — вони зберігають корисні речовини та легше засвоюються.
Шоколадні батончики. Дають швидкий заряд енергії, але не надовго. Якщо хочеться солодкого — краще з’їсти трохи чорного шоколаду після вівсянки.
Холодні напої. Сповільнюють травлення. Ранок краще почати з теплого трав’яного чаю або води кімнатної температури.