Вівторок, 26 Листопада

Багато людей скаржаться на те, що їм важко ходити сходами. Вони миттєво втомлюються, з’являється сильна задишка. У результаті зламаний ліфт і необхідність підніматися на свій поверх пішки сприймаються мало не як трагедія. Особливо складно людям похилого віку, а також людям, які мають проблеми зі здоров’ям або зайву вагу.

На щастя, ходьбу сходами можна перетворити на нескладну вправу, що не супроводжується занадто прискореним серцебиттям і серйозним порушенням ритму дихання. Для цього достатньо дотримуватися трьох простих правил.

Ставити на сходинку всю ступню

Деякі люди вважають за краще ставити на сходинку лише передню частину стопи. Через це відбувається нерівномірний розподіл навантаження, що значно ускладнює підйом сходами.

На кожну сходинку треба ставити всю стопу, і тоді ходити сходами буде значно простіше.

Тримати спину рівно

Багато людей мають небажану звичку – нахилятися вперед при ходьбі сходами. Таке положення робить розподіл навантаження нерівномірним.

Намагайтеся тримати спину рівно. Стане простіше. Тільки не перестарайтеся: пам’ятайте про баланс, різке порушення якого може призвести до падіння.

Піднімати ногу вище

Ще однією частою причиною появи втоми при ходьбі сходами є підйом ноги на невелику висоту – рівно таку, щоб можна було поставити стопу на сходинку. Здавалося б, це правильно: що нижче піднімається нога, то менше доводиться витрачати сил.

Насправді стопу треба піднімати так, щоб вона опинилася на висоті приблизно в 10 сантиметрів від сходинки. За дотримання цього простого правила вага починає «перерозподілятися» правильніше.

Але варто наголосити, що є певні недуги (наприклад, артроз), що не дозволяють підняти ногу надто високо. Таким людям варто звернути увагу не на вищеописане правило, а на цікаву стратегію під назвою крок-ступінь. Поставивши першу стопу на сходинку, на цю поверхню треба поставити і другу стопу. Так, у цьому випадку хода сходами сповільнюється, зате спрощується.

Exit mobile version