Субота, 23 Листопада

Переважно апатія проявляється у втраті бажань, відсутності емоційного реагування на те, що відбувається, втрати інтересу до того, що раніше було важливим.

Що може спричинити апатію

Апатія може бути симптомом низки психічних та неврологічних розладів: депресії, шизофренії, хвороби Альцгеймера.

Деколи апатія супроводжується депресією. Такий стан може виникати як при великому депресивному розладі, так і при дистимії та маскованій депресії.

Чим небезпечна апатія

Людині складно продовжувати виконувати повсякденні обов’язки, відчуваючи сильний психічний дискомфорт.

Цей стан вважається небезпечнішим, оскільки поступово руйнує психічне здоров’я, призводить до деградації особистості та провокує суїцидальні думки.

Як позбутися апатії

Для цього потрібно відмовитися від алкоголю, куріння (якщо це можливо), важкої та шкідливої ​​їжі. Намагайтеся стежити за своїм харчуванням і їсти більше овочів та фруктів.

Крім того, достатньо гуляти на свіжому повітрі, висипатися в комфортних умовах і достатньо годин – не менше 7.

Зниження стресу та сприятлива обстановка вдома також є важливим фактором.

Додатково хотілося б сказати, що дефіцит заліза та йоду також викликає стан апатії та млявості. Щодо їх застосування варто проконсультуватися з лікарем.

У чому різниця між апатією та депресією

Апатія вважається психосоматичним станом, який характеризується байдужістю, відсутністю інтересу до людей, подій та рутинних справ. Інтерес пропадає навіть до того, що раніше захоплювало та приносило радість.

Людина відчуває байдужість практично до всього, що знаходиться довкола.

Депресія – важчий психічний стан, який має свої симптоми. Впорається з ним самостійно, без медичної допомоги, не завжди можливо.

Exit mobile version