П’ятниця, 22 Листопада

Про користь та шкоду аспірину написані трактати. Приймати його рекомендують тим, хто має ризики утворення тромбів, які провокують інсульти та інфаркти. Але при цьому світові асоціації кардіологів регулярно звужують перелік пацієнтів, яким реально слід приймати цей препарат.

Аспірин здатний викликати серйозні кровотечі і прописувати його всім підряд не можна: можливі ризики перевищують корисний ефект. Іноді достатньо однієї таблетки, щоб отримати виразку шлунка або сильну шлунково-кишкову кровотечу

Побічний ефект

Вчені з Університету Монаша у Мельбурні виявили побічний ефект прийому аспірину. Результати дослідження опубліковані в Annals of Internal Medicine, пише CNN. Участь у ньому взяли понад 18 тисяч осіб віком від 65 років.

В ході експерименту одній групі давали аспірин у дозуванні 100 мг на день, іншій препарат-пустушку. Дослідники стежили за здоров’ям піддослідних близько п’яти років. Учасники дослідження щорічно відвідували лікарів та здавали аналізи крові на гемоглобін та феритин – складний білковий комплекс, що виконує роль основного внутрішньоклітинного депо заліза.

Виявилося, що пацієнти, які приймали аспірин, на 20% частіше страждали на анемію, ніж ті, хто його не приймав. У тих, хто пив аспірин, також виявилися нижчі рівні феритину.

Важливо, що вчені отримали ці дані, враховуючи вік, стать учасників дослідження, наявність у них діабету, захворювання нирок і навіть те, пили вони чи ні препарати проти болю.

Дослідники зазначають, що лікарям слід уважніше стежити за рівнем гемоглобіну своїх пацієнтів, якщо вони мають кілька факторів ризику, включаючи прийом аспірину.

Небезпечно для життя

Лікарі попереджають: самостійний прийом антикоагулянтів та дезагрегантів (аспірину та його аналогів) — усіх засобів, що впливають на згортання крові, — неприпустимо.

Exit mobile version