Субота, 23 Листопада

Виникли проблеми зі сном? Причина може бути у вашому здоров’ї. Ми зібрали список хвороб, які можуть спричинити порушення сну.

  1. ДЕПРЕСІЯ

Проблемний сон і депресія часто пов’язані між собою. Дослідження показали, що у 90% людей, які страждають на депресію, виявилися проблеми зі сном. Безсоння – одна з найчастіших ознак глибокої депресії, як і труднощі при ранньому підйомі. Інші проблеми, які викликає депресія – проблемне засинання та надмірна кількість сну. Також це супроводжується станом тривоги, що може спричинити кошмари. Спеціальні препарати можуть допомогти подолати депресію та тривоги, і, як наслідок – проблеми зі сном.

  1. МЕНОПАУЗА

Цей період у жінок вважається початком кінця і часто супроводжується проблемами зі сном. За даними вчених, 61% жінок погано сплять у період менопаузи. Причиною цього є гормональні зміни. Цей стан тимчасовий і, переживши його, все налагодиться!

  1. ДІАБЕТ

Через коливання цукру в крові, рясні потовиділення в нічний час і необхідність часто вставати в туалет, у діабетиків дуже неспокійний сон. Також дослідження показали, що нестача сну може спричинити виникнення цукрового діабету. Згідно з експериментом, ті, хто спить менше 6 годин, більш схильні до появи діабету.

  1. М’ЯЗОВІ РОЗЛАДИ

Біль у м’язах та суглобах дуже часто стає причиною порушення сну. До того ж при артриті може виникати біль у деяких позах сну, після чого заснути ставати ще важче. Допомогти в цьому випадку зможе знеболювальне, прийняте перед сном. Але не забувайте проконсультуватись із лікарем!

  1. СЕРЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Ішемічна хвороба серця та серцево-судинна недостатність – дві поширені хвороби серця, які тісно пов’язані з порушенням сну. Змінене серцебиття, біль у грудях та додаткова рідина, яка може накопичуватися у легенях через недостатню кількість крові, що надходить у різні частини тіла, можуть стати причиною частих пробуджень та неспокійного сну.

  1. АСТМА

У людей, які хворіють на астму, порушення сну часто виникають через труднощі з диханням, хрипами та кашлем. Через звуження дихальних шляхів під час сну ризик нападу астми в нічний час збільшується. Також деякі препарати, які приймають при астмі, можуть спричинити безсоння.

  1. ПЕЧІЯ

Кислі шлункові соки потрапляють назад у стравохід, чим викликають печіння та неприємні відчуття. Ці проблеми дуже часто не дають заснути. До того ж, у лежачому положенні стан при печії погіршується. Щоб уникнути цього, виключіть гострі страви, каву та алкоголь перед сном.

  1. АНОРЕКСІЯ ТА БУЛІМІЯ

Анорексія порушує нормальний сон внаслідок переїдання чи аномальної втрати ваги. Дослідження показали, що з анорексії зменшується кількість глибокого сну і замінюється швидким сном, що викликає втому наступного дня. При булімії напади переїдання дуже часто виникають саме в нічний час, як і подальше «очищення». Це негативно впливає на сон.

  1. ХВОРОБА НИРОК

Проблеми з нирками можуть перешкоджати фільтрації крові, що може призвести до безсоння або синдрому неспокійних ніг.

  1. ЗАХВОРЮВАННЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛОЗИ

При захворюваннях щитовидної залози можуть виникнути 2 проблеми зі сном: нічна пітливість, яка заважає якісному сну, та надмірна сонливість вдень. Простий аналіз крові допоможе вам з’ясувати ці проблеми і вилікувати за допомогою ліків.

Exit mobile version