Субота, 23 Листопада

Не завжди відразу можна зрозуміти, що у вас чи у ваших родичів розвивається хвороба Альцгеймера. Але ось 10 симптомів, що вказують на цей розлад.

Представники Асоціації Альцгеймера зазначають, що при виявленні у себе однієї з ознак, названих нижче, потрібно звернутися до фахівця та пройти медогляд.

  1. Втрата пам’яті, що заважає виконувати повсякденні відносини. Це один із найраніших і найпоширеніших симптомів хвороби Альцгеймера. Наприклад, людина може забувати нещодавно вивчену інформацію, важливі дати чи події чи дедалі частіше користуватися допоміжними засобами (нагадування, гаджети та інших.) для запам’ятовування. Як відрізнити це від вікового погіршення пам’яті? У цьому випадку літня людина все ж таки в результаті згадує те, що забула.
  2. Складнощі з плануванням та вирішенням проблем. Наприклад, людині може бути важко приготувати страву, хоча вона робила це раніше багато разів, або стежити за щомісячними рахунками. При вікових змінах такі складнощі та помилки виникають лише періодично.
  3. Труднощі з виконанням знайомих справ. Людям часто стає нелегко, наприклад, добиратися до місця, яке їм добре знайоме, складати список продуктів тощо. При вікових змінах людині лише іноді потрібна допомога з налаштуванням техніки або записом телепередач.
  1. Плутанина в часі та подіях. З віком люди можуть почати плутатися днями тижня, але якщо пізніше вони розуміють свою помилку, то це не Альцгеймер. При хворобі Альцгеймера літні здатні втрачати відчуття перебігу часу, їм може бути складно зрозуміти, як щось трапляється, якщо це не відбувається зараз. Іноді вони забувають, де знаходяться або як потрапили до цього місця.
  2. Проблеми із зором. При Альцгеймері люди можуть гірше визначати відстань до предмета, його колір та контрастність. Що ж до звичайних вікових змін зору, всі вони пов’язані з катарактой.
  1. Проблеми зі спілкуванням. Людям, які страждають на хворобу Альцгеймера, може бути важко підтримувати розмову або приєднуватися до неї. Вони можуть серед розмови зупинитися і не знати, що далі сказати і як продовжити. Також їм може бракувати словникового запасу, можуть пам’ятати назву знайомого предмета чи називати його неправильно. При вікових змінах людині лише іноді можливо складно підібрати необхідне слово.
  2. Втрата речей і забування про них. Справа в тому, що люди похилого віку з хворобою Альцгеймера можуть класти предмети в незвичайні місця або втрачати ці предмети, а потім не пам’ятати, де вони їх втратили або залишили. Тому вони можуть звинувачувати інших у крадіжці своїх речей. При вікових змінах людина іноді щось втрачає, але потім може повернутись назад, щоб знайти це.
  3. Зміни у прийнятті рішень та судженнях. Наприклад, пацієнт із Альцгеймером може почати бездумно витрачати гроші або перестати стежити за гігієною. Якщо це зміни, пов’язані з віком, людина лише час від часу приймає подібні необдумані рішення.
  4. Відмова від роботи чи громадської діяльності. Оскільки людині з хворобою Альцгеймера стає дедалі складніше взаємодіяти з оточуючими, може повністю відмовитися від хобі, роботи чи відвідування різних громадських заходів. 
  5. Зміни особистості та настрої. З віком зазвичай у людини виробляються деякі звички та певний порядок. Але якщо у неї виникає хвороба Альцгеймера, її стає легко засмутити. Також її особистість може змінюватись.
Exit mobile version