Субота, 4 Травня

Щоб не заробити серйозних наслідків і взагалі вижити за інфаркту, головне — якнайшвидше розпочати лікування. А для цього важливо вчасно запідозрити серцевий напад і одразу звернутися за допомогою, а не намагатися відлежатись і чекати, доки відпустить.

Типовим проявом гострого інфаркту міокарда прийнято вважати пекучі або давлячі болі в серці з іррадіацією (віддачею) в ліву лопатку, плече, руку і навіть нижню щелепу. Ці болі, зазвичай, виникають і на фоні фізичної (наприклад, швидка ходьба) чи психоемоційного навантаження.

Однак бувають і неочевидні прояви, про які теж не можна забувати.

1. Біль у животі

Здавалося б, до чого тут серце? Всі знають, що серце ліворуч у грудях і боліти має там же. Але не все так просто. Іноді підступне серце болить у животі та імітує картину апендициту, гастриту, виразки шлунка чи отруєння. Таке трапляється при інфаркті нижньої або задньої стінки лівого шлуночка. У лікарнях вже понад 30 років є правило робити ЕКГ усім пацієнтам із проблемами у животі, щоб не пропустити інфаркт.

2. Напад задишки та нестачі повітря

Болів у грудях (при інфаркті) може бути зовсім. Це званий астматичний варіант інфаркту. Напад задишки може тривати кілька хвилин або годин і пройти самостійно. Такі варіанти зустрічаються рідко, але бувають.

3. Різка слабкість та падіння тиску

Тиск може знизитися до 90/60, 80/40 і нижче. Тривалість такого стану також може змінюватись від кількох хвилин до кількох годин і навіть доби. Такий варіант інфаркту буває у людей із цукровим діабетом. Багато хто навіть не підозрює про те, що у них є діабет, і тим більше пропускають подібні напади раптової слабкості.

Провісники інфаркту

Вони з’являються за кілька днів до серцевого нападу, причому часто практично у кожного другого. Про загрожуючий у майбутньому інфаркт можуть попередити ці 3 ознаки:

  1. Найчастіший — поява печіння, тиску та стиску в грудях під час фізичного навантаження (Не через 2-3 години, а саме на піку). Печіння і здавлювання може також віддавати в ліву чи праву руки, передню поверхню шиї або нижню щелепу.
  2. Відчуття печіння за грудиною або у грудях при виході на мороз, холод. Якщо ви вийшли на вулицю в мінусову погоду і відчули печіння в грудях, яке пройшло через кілька хвилин, це привід якнайшвидше звернутися до кардіолога.
  3. Печіння або здавлювання в грудях у ранковий час – такі відчуття теж швидко минають.
Exit mobile version