П’ятниця, 22 Листопада

Якщо ви довго перевертаєтесь і все ніяк не можете заснути, то, можливо, справа в продуктах, які ви недавно з’їли. Ось яка їжа та які напої тільки порушать ваш сон.

Якщо ви постійно мучаєтеся, намагаючись заснути, то перевірте, чи не їсте перед сном щось «заборонене». Тобто продукти, які відганяють від вас сон.

  1. Кофеїн. Якщо перед сном його вживати занадто багато (а він міститься, наприклад, у каві, чаї, газованих напоях, шоколаді), то він перешкоджатиме роботі аденозину, який сприяє засипанню. Також небезпечно отримувати багато кофеїну протягом дня. Максимальний ефект від цієї речовини стає помітним приблизно через 30-60 хвилин після вживання напою або продукту з кофеїном.
  2. Енергетики. До їх складу входять речовини, які покликані вас підбадьорити. Тому рекомендується такі напої вживати на початку дня.
  3. Гостра їжа перед сном. Через неї ви можете зіткнутися із печією. Крім того, дослідження показують, що люди з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою частіше скаржаться на проблеми зі сном, ніж інші. Тому гострі страви краще їсти на обід, а не на вечерю.
  4. Багато насичених жирів. Одне дослідження 2020 року показало, що при вживанні великої кількості насичених жирів протягом дня в учасників погіршувався сон вночі. Також вони частіше прокидалися ночами. Однак не весь жир шкодить сну: наприклад, завдяки жирним кислотам омега-3 ви, навпаки, спатимете краще.
  5. Велика кількість рафінованих вуглеводів. Серед таких продуктів – макарони, випічка, білий хліб. У дослідженні 2019 року зазначається, що жінки похилого віку, які їли більше рафінованих вуглеводів, частіше не могли добре відпочити ночами. Також через три роки у них частіше розвивалося безсоння.
  6. Нестача поживних речовин. Для сну зазвичай рекомендують приймати магній. Але це не єдина речовина, що сприяє сну. У науковій роботі 2019 року коротка тривалість сну у людей була пов’язана з низькими показниками різних вітамінів та мінералів, у тому числі вітаміну D, К, кальцію, магнію, а у 2016 році безсоння пов’язувалося з нестачею цинку, заліза, магнію.
Exit mobile version