Субота, 11 Травня

У рослинній їжі міститься велика кількість поживних речовин. Ці речовини називаються одним словом “фітонутрієнти” або “фітохімікати”. Загалом у рослинних продуктах можна знайти понад 25 тисяч таких речовин, але найважливішими вважаються каротиноїди, флавоноїди, елагова кислота, ресвератрол, фітоестрогени, глюкозинолати.

З усіх поживних речовин, які у рослинних продуктів, для організму людини найбільше значення мають шість. Це каротиноїдифлавоноїдиелагова кислотаресвератролфітоестрогени та глюкозинолати.

Фітонутрієнти можна отримати із фруктів, овочів, цільнозернових, бобових, горіхів, чаю. При цьому вони не вважаються життєво важливими для організму, але допомагають уникнути деяких хвороб та покращити роботу всього організму.

Каротиноїди діють як антиоксиданти. Інакше кажучи, вони знищують вільні радикали, які можуть зашкодити тканинам організму. Є кілька різновидів каротиноїдів: альфа-каротин, бета-каротин, бета-криптоксантин. Всі вони перетворюються в організмі на вітамін А, який підтримує здоров’я очей і зміцнює імунітет. Багато альфа-і бета-каротинів можна отримати разом із морквою, гарбузом. У солодкому червоному перці міститься бета-криптоксантин, що входить до складу та гарбуза з морквою.

Завдяки лікопіну знижується ймовірність розвитку раку простати, а міститься ця речовина в кавунах, томатах, червоних грейпфрутах.

Зеаксантин і лютеїн також належать до каротиноїдів і входять до складу капусти, шпинату. Вони захищають від хвороб очей на кшталт катаракти, вікової дегенерації жовтої плями.

Елагова кислота допомагає уникнути розвитку онкологічних захворювань. Отримати її можна, якщо вживати, наприклад, малину, полуницю, гранат. При цьому наукові дослідження поки що не підтверджують користь цієї кислоти для людини.

Флавоноїди ви можете отримати з цитрусових фруктів та зеленого чаю. Якщо ви будете їсти цитрусові, то зменшите запалення та запобігте ризику розвитку хронічних хвороб.

Ресвератрол відрізняється протизапальними та антиоксидантними властивостями. Також він попереджає виникнення карцином та хвороб серця. Міститься він у червоному вині, винограді та виноградному соку.

Глюкозинолати під час приготування броколі, брюссельської, білокачанної, савойської капусти перетворюються на інші речовини. Ці речовини борються із раком.

Фітоестрогени здатні впливати на організм так само, як естрогени. Фітоестрогени ізофлавони містяться, наприклад, у соєвих продуктах.

Exit mobile version