П’ятниця, 20 Вересня

Коли ми йдемо в аптеку за будь-якими ліками, то фармацевти часто пропонують звернути увагу на вітаміни та мінерали. На вітрині зазвичай стоїть кілька десятків гарних баночок, етикетка кожної обіцяє зміцнити волосся та нігті, очистити шкіру, захистити від розвитку небезпечних патологій. І руки самі тягнуться за вітамінами — адже корисно!

Але тут все не так просто. Лікарі постійно нагадують: не треба самостійно призначати собі якісь біодобавки. Навіть якщо ви впевнені, що вони дуже корисні. Є небезпека, що у вашому організмі все гаразд із балансом вітамінів та мінералів, тому додаткові дози призведуть до надлишку, що може бути дуже небезпечно.

Так, наприклад, американські вчені в одному зі своїх досліджень виявили, що надлишок вітаміну D та кальцію в організмі може спровокувати інсульт. Дослідники вважають, що це поєднання може спричинити атеросклероз – захворювання, яке виникає, коли жирові речовини накопичуються в артеріях. Якщо не лікувати хворобу, це може блокувати приплив крові до серця чи мозку, зрештою викликаючи інсульти чи серцеві напади.

Представляє небезпеку саме поєднання кальцію та вітаміну D. Люди, які приймали їх безконтрольно, частіше страждали від інсультів – ризик збільшувався на цілих 17%, – каже доктор Сафі Хан, який керував дослідженням в Університеті Західної Вірджинії.

До такого висновку вчені дійшли після того, як проаналізували 277 різних досліджень, у яких брали участь майже мільйон людей. Експерти розібрали, як 16 вітамінів та мінералів та 8 популярних дієт впливають на смертність та здоров’я серця. Виявилося, знизити ризик небезпечної патології можна, якщо дотримуватися кількох простих рекомендацій.

Щоб знизити ризик виникнення інсульту, треба:

  • їсти менше солі,
  • віддавати перевагу продуктам, в яких багато Омега-3 жирних кислот,
  • їсти продукти, які багаті на фолієву кислоту,
  • не приймати самостійно різні біодобавки, особливо ті, в яких є кальцій та вітамін D.

Як розпізнати інсульт

Більшість інсультів розпізнається за ознаками, включеними до тесту FAST:

  • face: обличчя – з’являється асиметрія, помітна при усмішці. Може опуститися повіка, спотворитися становище губ;
  • arm: рука – слабкість у руці або нозі, людина часто не в змозі підняти обидві руки одночасно, утримати їх на вазі;
  • speech: мова – порушення, “каша в роті”; людина не спить, але не може говорити, можуть бути труднощі з розумінням того, що йому говорять;
  • touch: дотику – порушення чутливості, оніміння в будь-якій частині тіла.
Exit mobile version