П’ятниця, 22 Листопада

Є думка, що довголіття людини цілком залежить від генетичної схильності. Але вчені запевняють, що повсякденні звички людини та її спосіб життя набагато важливіші, ніж гени та наявність довгожителів у роді. Підтвердженням тому постійно зростаюча кількість довгожителів, яких з початку нульових побільшало в 4 рази.

Шанси на довголіття

Доведено, що шанси прожити сто або близько того є:

  • у жінок (80% довгожителів),
  • у тих, у кого в роду є родич, що прожив вік або близько того,
  • у тих, хто веде активний спосіб життя,
  • у тих, що дотримуються середземноморської дієти.

А тепер звички

Крім того, шанси на довгий вік збільшують такі корисні звички.

  1. По-перше, помічено, що здорового способу життя дотримуються собаківники, які змушені щодня двічі на день вирушати на прогулянку. Крім фізичної активності вони підтримують соціальні зв’язки, а спілкування дуже важливе для людини у зрілому віці.
  2. По-друге, без здорового сну, необхідного для повноцінного відпочинку, не зберегти здоров’я мозку. Вікове безсоння підвищує ризик хвороби серця та Альцгеймера.
  3. По-третє, обов’язково потрібно займатися улюбленою справою. Це може бути хобі чи улюблена робота. Американські вчені довели, що ця обставина продовжує життя, знижує стрес та приносить задоволення.
  4. По-четверте, важливо ставити цілі та працювати для їх досягнення. Співробітники медичного центру Університету Раша (Чикаго) з’ясували, що ця звичка просто надихає жити.
Exit mobile version