Якщо ви додасте до свого раціону лляне насіння, то зможете покращити загальний стан здоров’я. Відомо, що цей продукт позитивно впливає на травлення та на мислення, знижує ризик розвитку захворювань. І це лише деякі з його переваг.
Лляне насіння являє собою насіння рослини, яке відоме також як Linum usitatissimum. Вживати можна як ціле, так і мелене насіння. Причому і в тому, і в іншому випадку воно буде корисним для організму. Хоча експерти стверджують, що трохи корисніше все-таки мелене. Пов’язано це з тим, що засвоюється організмом краще.
Отже, ось які переваги для здоров’я ви отримуєте при вживанні лляного насіння.
- Велика кількість клітковини. В одній столовій ложці цілісного лляного насіння – майже 3 г клітковини, а це 11% добової норми. У середньому, як зазначає Американська кардіологічна асоціація, потрібно отримувати 25-30 г клітковини на день.
- Багато омега-3 жирних кислот. Зокрема, в насінні льону можна знайти багато альфа-ліноленової кислоти. Причому одержують її тільки з їжі, тому що організм сам її не виробляє. Наукові дослідження також доводять, що завдяки споживанню омега-3 зменшується запалення в організмі та знижується ризик розвитку хронічних захворювань.
- Поліпшення здоров’я серця. Є переконливі наукові докази того, що альфа-ліноленова кислота у складі лляного насіння знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Крім того, дослідження демонструють, що за рахунок споживання лляного насіння можна знизити рівень холестерину в крові та артеріальний тиск.
- Допомога у травленні. Насіння льону – це природне проносне. Тому вони допомагають при запорах та в цілому покращують процес травлення. Також у наукових дослідженнях говориться, що завдяки вживанню лляного насіння можна покращити мікрофлору кишечника та зменшити кількість Proteobacteria та Porphyromonadaceae, які пов’язують із алкогольною хворобою печінки.
- Контроль ваги. За рахунок клітковини, яка входить до складу льону, ви довше відчуватимете себе ситим довше. Ще вам буде легше тримати під контролем вагу при вживанні лляного насіння.
Але вам потрібно бути готовим і до побічних ефектів вживання насіння льону. Це зменшення засвоєння певних мінералів (цинк, магній, кальцій, залізо, мідь) та проблеми із травленням (здуття живота, газоутворення, біль у животі).