П’ятниця, 22 Листопада

Хоча проблеми із серцем та судинами називають найпоширенішими патологіями, часто люди вважають, що якщо серце не болить — проблем немає. Тим часом, до того моменту, коли виникне напад стенокардії або гострий інфаркт, при якому біль вже неможливо ігнорувати, може пройти кілька років.

Перші зміни, які вказують на проблеми із серцем, можна помітити набагато раніше. Якщо звернутися до лікаря та розпочати лікування, можна уникнути серцевої недостатності, розвитку ІХС та її грізних ускладнень.

Чим небезпечна серцева недостатність

Найнебезпечніша ситуація — коли у людини розвивається серцева недостатність. Це зміни в структурі серця, через які воно не може ефективно скорочуватися і перекачувати кров по тілу. В результаті страждає циркуляція крові як у ділянці малого кола (легеневого), так і постачання всього тіла по великому колу кровообігу. Тканини отримують мало кисню та живлення, порушується їхня повноцінна робота.

Серцева недостатність можлива при ІХС, гіпертонічній хворобі, серцевих вадах та інших проблемах серця. Запідозрити порушення можна за поєднанням ряду симптомів, на які ми часто тривалий час махаємо рукою, вважаючи, що це «саме минеться».

Слабкість, постійна втома

На подібні симптоми більшість з нас не звертає уваги, вважаючи це ознакою стресу або напруженої роботи. Тим часом відчуття втоми, яке виникає при проблемах серця, проявляється зазвичай уже вранці. Відчуття несхожі на ті, що ви відчуваєте після тренувань чи важкого робочого дня.

Сил та бажання щось робити немає, відбувається накопичення втоми, і вона не проходить після вихідних, якісного сну та відпустки. Паралельно з цим відчувається безсилля, слабкість, звичні дії робити важко, складно пройтися в швидкому темпі, нести важкі сумки. 

Розвиток задишки при навантаженні

Прискорене поверхневе дихання, що супроводжується відчуттям нестачі повітря, яке виникає при навантаженнях, особливо звичних, — тривожний «дзвіночок». Це може бути сигналом про проблеми із серцем. Серед додаткових типових симптомів можна виділити погіршення дихання в лежачому положенні, відчуття ядухи, через що люди сплять на кількох подушках або приймають положення напівсидячи.

Періодичні запаморочення

Напади запаморочення виникають на тлі погіршення кровообігу в головному мозку. Причин цьому багато, але серед найпоширеніших можна виділити інсульти та інфаркти, аритмії та недостатність серця. При тяжких нападах запаморочення можливі падіння та втрати свідомості.

Холодний піт, що періодично виникає

Якщо періодами на тлі цілком звичних ситуацій та звичайних умов довкілля вас пробиває холодний піт – це тривожний сигнал. Пітливість рясна, не пов’язана з емоційними чи фізичними навантаженнями, може супроводжуватися блідістю, слабкістю чи нездужанням. Подібне можливе перед серцевими нападами або на фоні проблем у роботі серця.

Різкі стрибки пульсу

У здорових людей пульс частішає і натомість фізичної активності чи емоційних переживань, страху. Але якщо виникає відчуття, що серце на мить завмирає, а потім починає битися частіше – це небезпечно. Особливо тривожним має бути такий симптом у поєднанні з нападами задишки, запаморочення, блідістю чи холодним потом. Це є привід для негайної консультації з лікарем.

Набряки ніг

Якщо ноги сильно набрякають, ступні збільшуються в розмірах, набувають синюшного відтінку і холодні на дотик, на шкірі залишається ямка – це теж тривожний знак.

Постійний кашель

Приступи кашлю, покашлювання або періодичне свистяче дихання можуть бути ознакою проблем із серцем. Причому «серцевий» кашель не лікується препаратами протикашльової дії, не супроводжується ознаками застуди. Його основна причина – проблеми легень, скупчення в них рідини – «серцева астма».

Кашель також може виникнути на тлі прийому деяких гіпотензивних препаратів із групи інгібіторів АПФ. Це одні з найчастіших ефектів, які часто потребують заміни ліків.

Втрата апетиту, порушення травлення

Коли немає бажання скуштувати навіть найулюбленіші страви, виникає біль під ложечкою, проблеми із травленням та тяжкість у шлунку – порушення можуть бути не лише з боку шлунково-кишкового тракту, а й із боку серця.

Exit mobile version